بزرگراه مریدین با سرمایه 600 میلیارد روبل از چین به سمت ایران تغییر مسیر می دهد

© Sputnik / Siyavash Sobhgani بزرگراه مریدین با سرمایه 600 میلیارد روبل از چین به سمت ایران تغییر مسیر می دهد
بزرگراه مریدین با سرمایه 600 میلیارد روبل از چین به سمت ایران تغییر مسیر می دهد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.06.2022
Telegram
رئیس شرکت دولتی آواتودور اعلام نمود که مسیر پیش بینی شده چین به اروپا که قرار بود از خاک قزاقستان و بلاروس عبور کند به سمت ایران هدایت می شود. هزینه این پروژه 600 میلیارد روبل تخمین زده شد، اکنون نیاز به ارزیابی مجدد و تعیین مسیر جدید دارد.
به گزارش اسپوتنیک، ویاچسلاو پتوشنکو، رئیس هیئت مدیره شرکت دولتی آوتودور در مصاحبه با RBC TV گفت: بزرگراه مریدین که به عنوان مسیری از اروپا به چین برنامه ریزی شده بود از چین به کشورهای حاشیه دریای خزر از جمله ایران می گذرد. این مسیر قرار بود چین - از طریق قزاقستان و بلاروس - را با اروپا وصل کند، "مریدین" 95 درصد به سمت ترافیک خارجی گرایش داشت. واضح است که اکنون این مسیر تغییر جهت می دهد و امروز با رسیدن به یکاترینبورگ، می بینیم که شرق کشور، اورال، باید با جریان فزاینده کالا از طریق دریای خزر و دریای سیاه مرتبط شود، جایی که نه تنها فقط کالاها به سمت تجارت می روند، بلکه مردم نیز خواهند رفت.
پوتین: غرب می فهمد که در جنگ جهانی سوم پیروز نخواهد شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.05.2022
پوتین: روسیه از تمدید قرارداد موقت تجارت آزاد اوراسیا با ایران حمایت می کند
به گفته وی، اتودور اتصال شرق کشور به اورال و مناطق جنوبی را یکی از وظایف اصلی خود می داند: "مسیر به سمت جنوب شرقی، یکاترینبورگ - کراسنودار است. و با توجه به این واقعیت که اکنون زنجیره های تامین تغییر کرده است، ما درک می کنیم که در هر صورت، ما باید چین را از طریق قزاقستان به هم وصل کنیم. اما فقط به اروپا نباید رفت، بلکه به بخش مرکزی روسیه برسید و [چین] را با جنوب روسیه و شمال وصل کنید. بزرگراه مریدین که با سرمایه خصوصی از مرز روسیه و بلاروس تا قزاقستان کشیده خواهد شد و به عنوان یک میانگذر مسکو برای حمل و نقل میان چین و اروپا عمل خواهد کرد. این بزرگراه چهار بانده در طرف غربی در نزدیکی سمولنسک، در نیمه راه میان مسکو و مینسک، وارد روسیه سفید می‌شود و به اروپا وصل می شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала