کشف ردپای یک تمدن فرازمینی توسط ستاره شناسان چینی

CC BY 4.0 / ESA/Hubble & NASA, L. Ho / A stretched spiralبشر در جستجوی هوش فرازمینی
بشر در جستجوی هوش فرازمینی    - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.06.2022
Telegram
گروهی از ستاره شناسان چینی اعلام داشتند، سیگنال‌های "مشکوکی" یافته‌اند که می‌تواند از یک تمدن بیگانه باشد.
به گزارش اسپوتنیک، نشریه رسمی وزارت علوم و فناوری چین اعلام داشت که گروهی از ستاره شناسان این کشور سیگنال‌های "مشکوکی" که می‌تواند از یک تمدن بیگانه باشد، کشف کرده‌اند.
ژانگ تونجی، رئیس گروه تحقیقاتی هوش فرازمینی چین در این خصوص اظهار داشت: احتمال اینکه سیگنال مشکوک از تداخل امواج رادیویی منشا گرفته باشد نیز زیاد است و بنابراین بررسی ها و مطالعات تکمیلی مورد نیاز است که ممکن است زمان زیادی طول بکشد.
نشانه هایی از آب در یکی از محتمل ترین نامزدهای منظومه شمسی برای حیات فرازمینی پیدا شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.04.2022
نشانه هایی از آب در یکی از محتمل ترین نامزدهای منظومه شمسی برای حیات فرازمینی پیدا شد
یک سیگنال غیرمعمول در داده‌های آرشیوی سال ۲۰۱۹ که توسط تلسکوپ رادیویی ۵۰۰ متری FAST در جنوب غربی چین گرفته شده بود، شناسایی شد. ستاره شناسان تاکید می کنند که این سیگنال ها ممکن است توضیح ساده تری داشته باشند.
اندرو جونز، خبرنگار اسپیس نیوز، کارشناس برنامه فضایی چین در واکنش به این موضوع در حساب توئیتری خود نوشت: جالب است، اما زیاد غافلگیر نشوید. بسیاری از کارشناسان دیگر نیز در این خصوص توصیه کردند تا قبل از نتیجه گیری باید منتظر انتشار یک مقاله علمی در مورد جزئیات این پدیده بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала