آیا اوکراین مجبور به عقب‌نشینی ارضی خواهد شد؟

© Sputnik / Stringer / ورود به گالری تصاویرکی اف: ایران اجازه نداد اوکراین از مظنونان پرونده بوئینگ سرنگون شده بازجویی کند
کی اف: ایران اجازه نداد اوکراین از مظنونان پرونده بوئینگ سرنگون شده بازجویی کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.06.2022
Telegram
رسانه: غرب آماده است اوکراین را مجبور به واگذاری بخشی از خاک خود به روسیه کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه فرانسوی "AgoraVox"،غرب آماده است اوکراین را مجبور به واگذاری بخشی از خاک خود به روسیه کند. غرب موضع خود را در مورد آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد تغییر داده است و آماده است تا کی‌یف را مجبور به دادن امتیازات ارضی به روسیه به خاطر حل دیپلماتیک روابط با مسکو کند.
نویسنده مطلب تاکید کرد که رسانه ها در کشورهای ایالات متحده و اتحادیه اروپا باید از تکرار "فیک" در مورد "شکست‌ها" خودداری کنند. در حال حاضر نمی توان انکار کرد که، به نظر می رسد، "در واقع، پوتین به زودی آنچه از ارتش اوکراین در دونباس باقی مانده را تارو مار و شکست خواهد داد.
نتیجه: هر جه بیشتر و بیشتر سیاستمداران غربی (با شروع از هنری کسینجر وزیر خارجه سابق آمریکا "پیرمرد خردمند") خواهان "آتش بس"، برای "مذاکرات صلح" با پوتین هستند، حتی اگر به معنای مجبور کردن اوکراین به امتیازات ارضی باشند.
به گفته این نشریه، موفقیت های روسیه همچنین موضع سیاستمداران غربی را که اکنون آماده سازش با همسایه شرقی خود هستند، به شدت تغییر داده است، اگرچه پیش از این تنها اظهارات قاطعانه ضد روسیه در جامعه یورو-آتلانتیک بیان می شد.
کاخ کرملین مسکو - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.06.2022
مزایای تحریم های غرب برای روسیه
عملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند. روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است. مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع به جلو نرفت.
روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴ فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیر نازی سازی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
از سال 2005، واشنگتن حداقل 224 میلیون دلار برای تأمین مالی برنامه های بیولوژیکی در اوکراین اختصاص داده است. ایالات متحده درگیر نوسازی و تجهیز مجدد حدود 30 موسسه علمی وزارتخانه های بهداشت و کشاورزی و همچنین چندین مرکز بهداشتی و اپیدمیولوژیک فرماندهی نیروهای پزشکی وزارت دفاع اوکراین بود. نتایج تحقیقات قبل از شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین به مناطق تحت کنترل کی‌یف منتقل شد.
وزارت دفاع روسیه طی عملیات نظامی ویژه، شواهدی را به دست آورده و فاش ساخت که بر اساس آن‌ها در اوکراین فعالیت‌هایی در رابطه با برنامه های بیولوژیکی نظامی آمریکا انجام می شود. شبکه ای از بیش از 30 آزمایشگاه بیولوژیکی که به طور خاص با عوامل ایجاد کننده طاعون و سیاه زخم سروکار داشت. اسناد دریافتی روسیه نیز حاکی از آن است که هانتر بایدن، پسر رئیس جمهور آمریکا در تامین مالی این برنامه مشارکت داشته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала