گردوخاک دوباره بسوی تهران روان می شود

CC BY 3.0 / IRNA / گرد و غبار
گرد و غبار - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.06.2022
Telegram
سازمان هواشناسی ایران: نفوذ گردوخاک از عراق به مناطقی از غرب و شمال غرب کشور به‌ویژه در استان‌های مرزی مشاهده خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش سازمان هواشناسی ایران، در باره سطح زرد، وزش باد شدید و خیزش گردوخاک هشدار داده شده است. امروز و فردا با نفوذ گردوخاک از عراق به مناطقی از غرب و شمال غرب کشور به‌ویژه در استان‌های مرزی، آلودگی هوا تشدید می‌شود.
بر این اساس گزارش سازمان هواشناسی ایران، امروز در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، قزوین، زنجان، همدان، سمنان، تهران، قم، البرز، کرمانشاه و شرق و شمال اصفهان و فردا در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم و سمنان آلودگی هوا تشدید می‌شود.
همچنین روز چهارشنبه در همدان، زنجان، قزوین، البرز، سمنان، قم و تهران وزش باد شدید و در نقاط مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
Песчаная буря накрывает столицу Ирана Тегеран - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.05.2022
آماده‌باش در ایران به دلیل آلودگی هوا
سازمان هواشناسی از احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال آسیب به سازه‌های موقت، احتمال تأخیر در پروازها، کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، پرتاب اشیاء از ساختمان‌های نیمه‌کاره و احتمال سقوط تابلوهای تبلیغاتی خبر داد.
آن‌طور که سازمان هواشناسی در هشدار سطح زرد اعلام کرده است: "امروز در پی فعال بودن سامانه بارشی و رشد ابرهای همرفتی در اردبیل، آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، دامنه و ارتفاعات کرمان، شمال خراسان رضوی و شرق هرمزگان بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
فردا در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی نیز این سامانه فعال است و احتمال صاعقه، آب‌گرفتگی و جاری شدن روان‌آب به شکل محدود و محلی، احتمال آسیب به تابلوهای تبلیغاتی و سازه‌های موقت و شکستن نهال‌ها و درختان فرسوده، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا و احتمال پرتاب اشیاء از ساختمان‌های نیمه‌کاره وجود دارد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала