بلومبرگ: ورود اوکراین به اتحادیه اروپا این بلوک را نابود خواهد کرد

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویربررسی مسئله به رسمیت شناختن کشور فلسطین در اتحادیه اروپا
بررسی مسئله به رسمیت شناختن کشور فلسطین در اتحادیه اروپا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.06.2022
Telegram
بلومبرگ پیامدهای وحشتناک پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا را فاش کرد.
به گزارش اسپوتنیک، بلومبرگ می نویسد اعطای عضویت کامل اوکراین در اتحادیه اروپا مشکلات جدید بسیاری را برای این اتحادیه ایجاد خواهد کرد.
آندریاس کلوث، مقاله نویس، تاکید کرد: اتحادیه اروپا که هرگز الگوی حکمرانی خوب نبوده است ممکن است فروپاشیده یا حتی متلاشی شود، و افزود که این هشدار در مورد پذیرش مولداوی، گرجستان، آلبانی، مقدونیه شمالی و سایر کشورهایی که قبلاً در صف هستند نیز اعمال می شود.
به نظر او عجله برای پیوستن به آنها ایده بدی است.
نویسنده این نشریه گفت: "اقتصاد، قوه قضائیه و سایر نهادهای این کشورها برای پیوستن به اتحادیه اروپا آمادگی ندارند. این بی مبالاتی است."
کلوت همچنین به سیستم مدیریتی گیج کننده و دست و پا گیر اتحادیه اشاره کرد.
او افزود: "تعداد فزاینده موسسات و کمیسیونرها، هرج و مرج زبان ها، سنت ها و منافع ملی بابلی - کمترین مشکل. معاهدات قدیمی اتحادیه اروپا با واقعیت مطابقت ندارد."
علاوه بر این، همانطور که نویسنده اشاره کرد، اتحادیه اروپا مکانیزمی برای اخراج اعضای "گمراه" ندارد.
بنابراین، الحاق سال‌ها یا دهه‌ها طول می‌کشد که طی آن کشورهای متقاضی باید تمام قوانین اتحادیه را تصویب کنند، اما به محض ورود، بروکسل نمی‌تواند آنها را مستثنی کند.
رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، درخواست الحاق به اتحادیه اروپا را در 28 فوریه امضا کرد و در ماه مه کمیسیون اروپا پرسشنامه تکمیل شده ای را از کی یف برای آغاز مذاکرات دریافت کرد. به گفته رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاین، این کمیسیون اکنون در حال تهیه نظر کارشناسی برای کشورهای عضو اتحادیه است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала