کشف سرقتی دیگر از سارقان طلافروشی خانی آباد +ویدئو، عکس

© Depositphotos / Photographee.euВор во время проникновения в чужой дом
Вор во время проникновения в чужой дом - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.06.2022
Telegram
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از کشف یک فقره سرقت مسلحانه دیگر در پرونده عاملان سرقت از یک طلافروشی در منطقه خانی آباد نو خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، متهمانی که در جریان تیراندازی در خانی آباد مرتکب قتل یک شهروند شدند، دو سال قبل هم دست به سرقت مسلحانه در پرند زده بودند. سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران در خصوص سرقت اخیر رخ داده در خانی آباد گفت: دو سارق مسلح طلا فروشی محله خانی آباد تهران لحظاتی پس از سرقت دستگیر شدند.از سارقان یک قبضه سلاح جنگی کلاش و ۴۳ تیر جنگی کشف و ضبط شد.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: دهم خرداد سال جاری با وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در منطقه خانی آباد نو، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت که در بررسی‌های اولیه مشخص شد دو متهم با استفاده از سلاح کلاشینکف و یک پتک، شیشه طلافروشی مذکور را شکسته و نزدیک به ۲ کیلوگرم طلا سرقت کرده اند.
وی با بیان اینکه سارقان در جریان سرقت مسلحانه ۳۰ عدد تیرجنگی شلیک کردند، ادامه داد: «۳ شهروند که قصد داشتند از فرار متهمان پس از سرقت مسلحانه جلوگیری کنند هدف شلیک گلوله قرار گرفتند که متاسفانه در این حادثه یک نفر به قتل رسید.»
رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به این مطلب که با اقدام ماموران کلانتری و شهروندان سارقان دستگیر شدند تصریح کرد: در تحقیقات کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی مشخص شد متهمان در سال ۱۳۹۲ در شهرستان پرند نیز به یک طلافروشی دیگر با استفاده از سلاح گرم دستبرد زده و سابقه‌دار هستند. و متهمان جهت کشف جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفته و تحقیقات ادامه دارد.
جمعی از کاربران که از حضور خود در صحنه حادثه خبر می‌دهند ماجرا را شرح می‌دهند و از تاخیر پلیس در صحنه جرم گلایه می‌کنند. این کاربران عنوان می‌کنند که با مقاومت مردم محله این سرقت نافرجام ماند در غیر این صورت این سرقت انجام شده بود. کاربرانی عنوان می‌کنند که صاحب طلافروشی ادعا می‌کند که مغازه‌اش امنیت بیشتری نسبت به مغازه‌های اطراف داشته اما با این وجود، به این شکل مورد سرقت قرار گرفت.
بسیاری از کاربران ضمن ابراز تاسف عنوان می‌کنند که روزانه خبرهای فراوانی تنها از سرقت، کیف قاپی و دستبرد به اموال مردم در ایران می‌شنوند و از این موضوع بسیار نگران و آشفته هستند. این کاربران عنوان می‌کنند فقر، نداری و مشکلات اقتصادی و معیشتی در ایران، مردم را به چنین وضعیتی انداخته است و حتی دیده می‌شود که نه مردم و نه پلیس امنیت دیگر امنیت جانی در برابر سارقان مسلح ندارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала