هجوم بیوتی‌ بلاگرهای مرد به زندگی ایرانی +ویدئو، عکس

© AFP 2022 / Timothy A. ClaryУчастница фестиваля Comic-Con в Нью-Йорке
Участница фестиваля Comic-Con в Нью-Йорке - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.06.2022
Telegram
پدیده‌ی نوظهور بیوتی بلاگرهای مرد در ایران.
به گزارش اسپوتنیک، مدتی است که پای پدیده آرایش کردن و استفاده از این لوازم به دنیای آقایان هم باز شده است و ویدئوهای زیادی در فضای مجازی منتشر می‌شود که بیوتی بلاگرهای مرد همچون زنان آرایش کردن را به دنبال‌کنندگان خود آموزش می‌دهند و مخاطبان خاص خود را هم دارند. پدیده‌ای که تا چند وقت پیش اگر غیرعادی و زننده بود حالا امروز با ورود بیوتی بلاگرهای مرد به سمت عادی شدن می‌رود.
برخی از بیوتی بلاگرها آرایشگاه دارند و به طور تخصصی کار گریم و آرایش داماد انجام می‌دهند اما با این حال گروهی از آنها به شکلی کاملا تخصصی و زنانه آموزش آرایش دارند و غالب فالوئرهای این بیوتی بلاگرهای مرد، زن هستند که حرفه‌ای‌ترین آرایش‌های زنان را روی چهره خود انجام می‌دهند به گونه‌ای که با چهره آرایش کرده، جنسیت آنها قابل تشخیص نیست.
و اما پشت پرده این ماجرا و مردانی که در این عرصه کاملا زنانه، فعالیت می‌کنند، گردش مالی ۱۶۶ میلیارد دلاری صنعت آرایشی بهداشتی است که شرکت‌های تولیدکننده لوازم آرایشی را برآن داشته تا با ساخت کلیپ و استفاده از چهره‌ها از بازار بکر مردانی که بدشان نمی‌آید دستی به سر و روی‌شان بکشند، استفاده کنند. با داغ شدن بازار شبکه‌‌های اجتماعی شغل بلاگری هم ظهور و بروز پیدا کرده است. بلاگرهای اینستاگرامی ساعت‌هایی را در اینستاگرام صرف می‌کنند و هر کدام هنری از خودشان خرج می‌کنند تا فالوئر جمع کنند و با جمع کردن فالوئر برای خودشان درآمدزایی کنند. سوئیت‌هوم‌ها، بیوتی بلاگرها، بلاگرهای آشپزی یا کارهای هنری، بلاگرهای روانشناسی که به روانشناسی زرد معروفند و بلاگرهای طنز از جمله فعالترین بلاگرها در فضای اینستاگرام هستند. کار ویژه اغلب این بلاگرها هم یک چیز است، تغییر سبک زندگی.
این بلاگری در اینستاگرام درآمدهای نجومی هم برای بلاگرها فراهم می‌کند؛ درآمدهایی که از طریق تبلیغات در پست و استوری‌، اسپانسرینگ و همکاری در فروش درآمد حاصل می‌شود. این افراد، اغلب اطلاعات کاری و درآمدشان را بازگو نمی‌کنند و جزو اسرار شغلی‌شان محسوب می‌شود اما از طرفی با قیمت گرفتن برای آگهی در پست‌ها و استوری‌های‌شان می‌توان متوجه شد که بسته به تعداد دنبال‌کنندگان هر پست یا استوری اینستاگرامی چیزی بین ۳۴ تا ۶۰ میلیون تومان می‌گیرند. پس با یک حساب سرانگشتی می‌توان متوجه شد، بلاگرهای اینستاگرامی از ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون یا حتی چند میلیارد تومان در ماه درآمد دارند. شاید بلاگرها را در کنار این درآمدهای نجومی بتوان اصلی‌ترین مهره‌های تغییر سبک زندگی دانست.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала