مدرسه تربیت دامداران صنعتی در اسپانیا +ویدئو، عکس

© Fotolia / Asfericoگوسفند عجیب با دهانی داخل گوشش
گوسفند عجیب با دهانی داخل گوشش - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.06.2022
Telegram
مدرسه دامداری در اسپانیا میزبان علاقمندان به زندگی روستایی شده است.
به گزارش اسپوتنیک، به تقل از یورونیوز فارسی، مدرسه‌ تربیت چوپان در اسپانیا که از سال ۲۰۱۵ فعالیت خود را آغاز کرده همچنان با استقبال جوانان عاشق زندگی روستایی و دور از شهرهای بزرگ فعال است. این مدرسه که در روستای "کسر دِ کاسرس(Casar de Cáceres) واقع در قطب پرورش گوسفند و بُز اسپانیا واقع شده، طی یک دوره ۵ ماهه و ۶۰۰ ساعته فوت و فن چوپانی را به علاقمندان می‌آموزد.
شرکت‌کنندگان در این دوره از چیدن صحیح پشم گوسفندان گرفته تا نحوه درست دوشیدن شیر بز را می‌آموزند. آنها همچنین یاد می‌گیرند که چگونه بر اساس علائم ظاهری بتوانند متوجه بیماری بزها و گوسفندها بشوند. انریکه ایزکویردو، مدیر این مدرسه، به خبرگزاری فرانسه توضیح داده که هدف اصلی این مدرسه تربیت "چوپانان قرن بیست و یکم" با تلفیق روش‌های سنتی و مدرن دامپروری است.
به گفته او دانش‌آموزان این مدرسه پس از یادگیری رفتار درست با بزها و گوسفندها، احترام به رفاه آنها و همچنین آشنایی با مدیریت مالی دامپروری، گواهینامه پرورش دام دریافت می‌کنند.
کاربران ایرانی عنوان می‌کنند این به معناست که علم به همه‌ی عرصه‌ها ورود کرده است. برخی از کاربران هم معتقدند دلیل این کار ذهنیت درستی است که به جامعه القا شده است. گروهی از کاربران ایرانی نیز عنوان می‌کنند متاسفانه اگر این اتفاق در ایران رخ داده بود با تمسخر از آن انتقاد می‌شد و حواشی بسیاری پیرامون آن شکل می‌گرفت. این کاربران معتقدند که اگر دامداری و چوپانی به صورت حرفه‌ای انجام شود بهترین راه برای اشتغال، تولید و صادرات است که متاسفانه چنین چیزی در ایران وجود ندارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала