شناسایی ۱۰۱۹ مورد آبله میمون در ۲۹ کشور جهان

© AP Photo / CDCشناسایی ۱۰۱۹ مورد آبله میمون در ۲۹ کشور جهان
شناسایی ۱۰۱۹ مورد آبله میمون در ۲۹ کشور جهان - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.06.2022
Telegram
براساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، تاکنون بیش از ۱۰۰۰ مورد ابتلا به آبله میمونی در ۲۹ کشور شناسایی شده است.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) سطح هشدار خود را برای شیوع مداوم آبله میمونی افزایش داد چرا که تعداد مبتلایان در این کشور به ۳۰ نفر رسیده و آمار موارد جهانی به بیش از ۱۰۰۰ نفر افزایش یافته است.
خطر کلی ابتلا به آبله میمونی هنوز برای عموم مردم کم است، اما این مرکز توصیه کرد افراد در صورت مشاهده کهیرهای پوستی جدید در هر نقطه از بدن فورا به پزشک مراجعه کنند. این کهیرها معمولا در چندین مرحله پیشرفت می‌کنند. ابتدا مانند لکه‌ های پوستی، سپس برآمدگی‌ های برجسته، پس از آن به شکل تاول و در نهایت جوش‌ های بزرگ ظاهر می شوند.
بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده سایر علائم آبله میمونی شامل تب، لرز، سردرد، دردهای عضلانی و ورم غدد لنفاوی است.
به گزارش لایوساینس، طبق آخرین آمارها، در مجموع ۱۰۱۹ مورد تایید شده و مشکوک به آبله میمونی در ۲۹ کشور که پیش از این ویروس در آنها شایع نبوده، گزارش شده است. انگلیس با ۳۰۲ مورد، بیشترین موارد ابتلا را تاکنون گزارش کرده و پس از آن اسپانیا، پرتغال، کانادا و آلمان قرار دارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала