دستور بازداشت ۶نفر در حادثه واژگونی قطار مشهد-یزد

© Photo / IRNAبازداشت
بازداشت - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.06.2022
Telegram
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی اطلاع داد که دستور بازداشت ۶ نفر دخیل در حادثه واژگونی قطار مسافری مشهد-یزد صادر شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، علی موحدی‌راد رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی عصر چهارشنبه ۱۸ خرداد در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که با حضور وزرای کشور و راه و شهرسازی در شهرستان طبس برگزار شد گفت: اما نظر نهایی منوط به نظر کارشناسی است که باید کارشناسان امر نظر بدهند.
وی خاطر نشان کرد: صبح امروز همزمان با وقوع حادثه به محل اعزام شدیم که در مسیر راه رییس قوه قضاییه و دادستان کل کشور تماس گرفته و تاکید کردند با جدیت این موضوع پیگیری شود و با افراد خاطی برخورد لازم صورت گیرد.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی بیان داشت: به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم از جمله انگشت‌نگاری و تشخیص هویت در منطقه با هماهنگی لازم اجساد متوفیان حادثه به یزد منتقل شد و با هماهنگی که با دادستان یزد داشتیم قرار شد در اسرع وقت اجساد مورد ارزیابی قرار گیرند و انگشت‌نگاری و تشخیص هویت انجام و در یزد به اولیای دم تحویل شود.
سانحه قطار در ایران بیش از ۱۵ کشته بر جای گذاشت - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.06.2022
سانحه قطار در ایران بیش از ۱۵ کشته بر جای گذاشت
این مقام افزود: همچنین با هماهنگی با استان یزد به خاطر اینکه مردم کمتر اذیت شوند شکایات چه افراد مصدوم و چه اولیای دم در یزد گرفته می‌شود و به پزشکی قانونی معرفی و در نهایت پرونده‌های تکمیل شده به خراسان جنوبی منتقل خواهد شد.
موحدی‌راد تاکید کرد: درخواست داریم پرداخت خسارت به اولیای دم و مصدومان و وسایل آنان موکول به پرونده قضایی نشود و بیمه براساس نظر تکمیلی پزشکی قانونی خسارت مردم را پرداخت کند تا مردم درگیر پرونده قضایی نشوند.
وی در ادامه گفت: ۲۲ فوتی این حادثه در کاور تحویل پزشکی قانونی شد که ۱۷ نفر قابل شناسایی بودند و آزمایش دی.ان.ای پنج کاور دیگر با هماهنگی لازم در صورت نیاز در استان یزد انجام می‌شود تا مشکلات رفت و آمد مردم کمتر شود.
ساعت ۵:۳۰ دقیقه صبح امروز (چهارشنبه ۱۸ خردادماه)، هنگام عبور قطار مسافری مشهد به مقصد یزد، در بلاک عباس‌آباد در منطقه طبس به دلیل برخورد قطار با بیل مکانیکی که در کنار خط بود، پنج واگن از خط خارج شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала