مجلس ایران درباره حقوق و اضافه کاری نمایندگان توضیح داد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / مجلس شورای اسلامی ایران
مجلس شورای اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.06.2022
Telegram
روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در خصوص حقوق، حق ماموریت و اضافه کاری نمایندگان توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، روابط عمومی مجلس شورای اسلامی طی تکذیبیه ای درج اطلاعات اخیر درباره حقوق، حق ماموریت و اضافه کاری نمایندگان در برخی رسانه ها را نادرست عنوان کرد و در این باره توضیحاتی را ارائه داد:
اخیرا اطلاعات نادرست و تحریف شده درباره حقوق و حق ماموریت و اضافه کاری نمایندگان در برخی رسانه‌ها منتشر شده است که در این باره چند نکته قابل توجه است؛
اولا اینکه ادعا می‌شود، نمایندگان 175 ساعت اضافه کار و 7 روز حق ماموریت دریافت کرده یا دریافت می‌کنند، واقعیت ندارد و تاکنون چنین اعداد و ارقامی در محاسبه حقوق نمایندگان وجود نداشته است. اطلاعات حقوق و دستمزد نمایندگان در سامانه حقوق و مزایای کارکنان دولت سازمان امور استخدامی ثبت شده است که خود نمایانگر کذب بودن اطلاعات اعلام شده می باشد.
ثانیا براساس استفساریه ماده 6 قانون انتخابات سال 1378، مبنای محاسبه حقوق نمایندگان مانند کلیه کارکنان دولت است و نه بیشتر.
ثالثا در خصوص اجاره دفاتر نمایندگان افزایش 25 درصدی مصوبه دولت نیز اعمال نگردید.
بنابراین کسانی که بر اساس اطلاعات اشتباه اقدام به شایعه پراکنی علیه مجلس می کنند، بهتر است رویه خود در تخریب مجلس را تغییر دهند.
از رسانه ها و فعالان محترم رسانه ای نیز انتظار می رود با توجه به فضای تخریبی علیه مجلس یازدهم، پیش از انتشار مطالب درباره مجلس از صحت و سقم آن مطلع شوند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала