شانس غلبه بر سرطان در مردان و زنان

CC0 / Pixabay / کشف باکتری هایی که باعث تحریک سرطان روده می شوند
کشف باکتری هایی که باعث تحریک سرطان روده می شوند - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.06.2022
Telegram
یک انکولوژیست روس اظهار داشت که مردان بیشتر در معرض ابتلا به سرطان ریه هستند.
به گزارش اسپوتنیک، ایوان بوکین، انکولوژیست، جراح، مامولوژیست روس شانس شکست دادن سرطان را در مردان و زنان ارزیابی کرد.
بوکین اظهار داشت که در سال ۲۰۲۰، مردان اغلب مبتلا به سرطان نای، برونش و ریه، تومورهای پروستات، سرطان پوست به غیر از ملانوما؛ تومورهای معده و همچنین روده بزرگ بودند.
اکثر موارد تشخیص سرطان در زنان تومور سینه است. سرطان پوست غیر از ملانوما، تومور بدنه رحم، تومور روده بزرگ، تومور دهانه رحم و تومور رکتوم از موارد شایع سرطان در زنان است.
بوکین بیان داشت: وجود یک سیستم تولید مثل در زنان به معنای تشکیل یک زمینه هورمونی خاص است که با آن آسیب شناسی های در حال توسعه نیز همراه است. به عنوان مثال، سرطان سینه در زنان از نظر آماری در میان پنج مورد قابل توجه است، در حالی که در مردان در 3-5 درصد موارد در میان آسیب شناسی کلی انکولوژیک رخ می دهد، با این حال، این بیماری بسیار تهاجمی تر پیش می رود. این پزشک همچنین خاطرنشان کرد که بدن زن بسیار بیشتر از اثرات منفی محیط محافظت می شود و مقاومت بیشتری در برابر بیماری های مختلف دارد.
مورچه سیاه - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.05.2022
کمک مورچه در تشخیص سرطان
وی افزود:در زنان، به اصطلاح ذخایر آناتومیکی بارزتر است: بافت چربی زیر جلدی، پروتئین - اجزای ترمیمی در بدن زن بیشتر از بدن مرد وجود دارد. همه اینها متعاقباً بر عملکردهای ترمیمی احتمالی، تحمل شیمی درمانی و مدت دوره بهبودی تأثیر می گذارد. با توجه به تجربه شخصی می توانم بگویم که آستانه درد در خانم ها بیشتر است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала