رکوردشکنی مردم ایران در سفر جاده‌ای طی روزهای گذشته

© Sputnik / Siavash Sobhgahi траффик в Тегеране
траффик в Тегеране  - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.06.2022
Telegram
سفرهای جاده‌ای مردم ایران در روزهای گذشته افزایش بیش از۶۰ درصدی را نسبت به همین ایام در سال گذشته تجربه کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش مرکز مدیریت راه‌های ایران، روز گذشته بیش از دو میلیون و ۲۱۸ هزار و ۵۱۲ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی این کشور تردد کردند و متوسط تردد از ابتدای ایام تعطیل یعنی چهارشنبه یازدهم خرداد ماه تا دیروز سیزدهم خرداد ماه دو میلیون و ۱۸۲ هزار و ۱۱۴ خودرو بود و بیشترین سفرهای جاده‌ای مربوط به پنجشنبه دوازدهم خرداد ماه با بیش از دو میلیون و ۴۳۹ هزار وسیله نقلیه است.
آمارها نشان می‌دهد که ترددهای بین استانی در ایران دیروز ۶۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و ۴۲ درصد و ۳۷ درصد نسبت به سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۳۹۷ رشد داشته‌اند.
بازار گوشت قرمز باثبات و آرام است - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.06.2022
هشدار رئیس سازمان دامپزشکی ایران به دنبال شیوع تب کریمه کنگو
همچنین بر اساس اطلاعات پلاک‌های ثبت شده در دوربین‌های پلاک خوان در همین ایام بیش از شش میلیون و ۲۵۴ هزار و ۸۵۰ پلاک خودرو با ترکیب مبدأ استان‌های مختلف در محورهای برون شهری رویت شدند که از این تعداد پنج میلیون و ۹۱۳ هزار و ۴۵۰ پلاک مربوط به وسایل نقلیه شخصی بوده است. از این تعداد بیش از حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار پلاک مربوط به استان‌های تهران و البرز بوده و به ترتیب استان‌های مازندران، فارس، خراسان رضوی و گیلان بیشترین پلاک‌های مشاهده شده در محورهای مواصلاتی را داشته‌اند.
نقشه تخلیه و انباشت خودروها در سراسر کشور نشان می‌دهد که استان‌های مازندران و گیلان به ترتیب با بیش از ۱۶۸ هزار و ۱۷۹ هزار پلاک غیر بومی بیشترین انباشت خودرو را تجربه کردند که نشان می‌دهد مقصدهای اول و دوم سفرهای اخیر مردم بوده‌اند و بیشترین سفر از استان تهران با تخلیه بیش از ۴۹۸ هزار خودرو انجام شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала