افزایش صادرات ایران به چین

CC BY 2.0 / IRNA / ایران و چین
ایران و چین - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.06.2022
Telegram
گمرک چین از رشد ۱۶ درصدی تجارت ایران و چین در ۴ ماهه نخست ۲۰۲۲ و عبور مبادلات دو کشور از مرز ۵ میلیارد دلار طی این دوره خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی گمرک چین نشان می دهد مبادلات تجاری ایران و این کشور در ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۵ میلیارد و ۲۵ میلیون دلار رسیده است.
ارزش مبادلات تجاری ایران و چین در ماه های ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۴ میلیارد و ۳۳۰ میلیون دلار اعلام شده بود.
واردات چین از ایران در ۴ ماهه نخست ۲۰۲۲ با رشد ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۲ میلیارد و ۴۸۹ میلیون دلار رسیده است. چین در مدت مشابه سال قبل ۱ میلیارد و ۹۸۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود. نفت کالای عمده وارداتی چین از ایران است که طی ماه های اخیر با افزایش مواجه شده است.
ارزش صادرات چین به ایران در ماه های ژانویه تا آوریل امسال نیز ۸ درصد رشد داشته و به ۲ میلیارد و ۵۳۶ میلیون دلار رسیده است. در ماه های ژانویه تا آوریل سال قبل چین ۲ میلیارد و ۳۴۸ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.
گمرک چین کل تجارت جهانی این کشور در ۴ ماهه نخست ۲۰۲۲ را ۱۹۷۵ میلیارد دلار اعلام کرده است. مبادلات تجاری چین در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد رشد کرده است.
افزایش واردات نفت چین از روسیه - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.05.2022
افزایش واردات نفت چین از روسیه
از کل تجارت ۱۹۷۵ میلیارد دلاری چین در ۴ ماهه امسال بیش از نصف این رقم معادل ۱۰۰۴ میلیارد دلار با کشورهای آسیایی بوده است. تجارت چین با اتحادیه اروپا در این مدت نیز ۲۷۲ میلیارد دلار بوده که با رشد ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.
تجارت چین با آمریکا نیز در ماه های ژانویه تا آوریل ۲۰۲۲ با رشد ۱۱ درصدی به ۲۴۵ میلیارد دلار رسیده است. چین در این مدت ۱۸۵ میلیارد دلار کالا به آمریکا صادر و ۶۰ میلیارد دلار کالا از این کشور وارد کرده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала