ناتو: شرایط مذاکرات با روسیه را به اوکراین دیکته نمی کنیم

© AFP 2022 / Paul J. Richardsینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو
ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.06.2022
Telegram
ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت که این ائتلاف شرایط مذاکرات با روسیه را به اوکراین دیکته نخواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت که این ائتلاف شرایط مذاکرات با روسیه را به اوکراین دیکته نخواهد کرد.
وی پس از پااین دیدار با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت: " من به رهبری سیاسی در اوکراین برای اتخاذ این تصمیمات دشوار اعتقاد و اعتماد دارم. ما نباید در مورد آنچه که اوکراینی ها باید بپذیرند و یا نباید بپذیرند، تصمیم بگیریم یا نظر قاطعی داشته باشیم. ما باید به آنها کمک کنیم تا از حق خود برای دفاع از خود استفاده کنند.
هر درگیری نظامی به مذاکرات ختم می شود و وظیفه ناتو این است که موقعیت باثبات تری را برای روند مذاکرات در اختیار اوکراین قرار دهد. اما آنچه بر سر میز مذاکره اتفاق می‌افتد بستگی زیادی به وضعیت در میدان جنگ دارد. ما باید به اوکراینی ها کمک کنیم تا به بهترین نتیجه ممکن در این درگیری دست یابند".
استولتنبرگ: ناتو دیگر روسیه را شریک خود نمی داند - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.05.2022
استولتنبرگ: ناتو دیگر روسیه را شریک خود نمی داند
روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیر نازی سازی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
از سال 2005، واشنگتن حداقل 224 میلیون دلار برای تأمین مالی برنامه های بیولوژیکی در اوکراین اختصاص داده است. ایالات متحده درگیر نوسازی و تجهیز مجدد حدود 30 موسسه علمی وزارتخانه های بهداشت و کشاورزی و همچنین چندین مرکز بهداشتی و اپیدمیولوژیک فرماندهی نیروهای پزشکی وزارت دفاع اوکراین بود. نتایج تحقیقات قبل از شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین به مناطق تحت کنترل کی‌یف منتقل شد.
وزارت دفاع روسیه طی عملیات نظامی ویژه، شواهدی را به دست آورده و فاش ساخت که بر اساس آن‌ها در اوکراین فعالیت‌هایی در رابطه با برنامه های بیولوژیکی نظامی آمریکا انجام می شود. شبکه ای از بیش از 30 آزمایشگاه بیولوژیکی که به طور خاص با عوامل ایجاد کننده طاعون و سیاه زخم سروکار داشت. اسناد دریافتی روسیه نیز حاکی از آن است که هانتر بایدن، پسر رئیس جمهور آمریکا در تامین مالی این برنامه مشارکت داشته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала