خودداری آمریکا از تحویل سلاح به کی یف که امکان حمله به خاک روسیه را می دهد

© AP Photo / Pablo Martinez Monsivais لیندا توماس گرینفیلد نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل
 لیندا توماس گرینفیلد نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل  - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.06.2022
Telegram
نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل، گفت: ما سلاح‌ هایی را ارائه نمی‌ کنیم که به اوکراینی‌ها اجازه دهد از خاک اوکراین به روسیه حمله کنند.
به گزارش اسپوتنیک، لیندا توماس-گرینفیلد نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل، اعلام کرد: ایالات متحده به کی‌یف تسلیحاتی که به آن اجازه حمله به خاک روسیه را بدهد، نمی دهد.
به گفته او، واشنگتن به اوکراین برای "دفاع و حفاظت در داخل خاک خود" سلاح می دهد. این دیپلمات آمریکایی همچنین تاکید کرد که ایالات متحده قرار نیست به یک طرف درگیری تبدیل شود.
ما سلاح‌ هایی را ارائه نمی‌ کنیم که به اوکراینی‌ها اجازه دهد از خاک اوکراین به روسیه حمله کنند و رئیس‌ جمهور [آمریکا] جو بایدن این را به وضوح بیان کرده است. ما قرار نیست به طرف این درگیری تبدیل شویم، اما از اوکراین در تلاش‌ هایش برای حفاظت از حاکمیت و تمامیت ارضی خود حمایت خواهیم کرد.
پیش از این، وال استریت ژورنال گزارش داد که دولت بایدن قصد دارد سامانه های موشک پرتاب چندگانه GMLRS (MLRS) و بار مهمات گسترده ای از موشک های هدایت شونده XM-31 را که برد آنها می تواند بیش از ۶۰ کیلومتر باشد، به اوکراین ارسال کند. در عین حال، نویسندگان مقاله خاطرنشان کردند که، با وجود برد زیاد، ویژگی های عملیاتی به نیروهای مسلح این فرصت را نمی دهد که از این تاسیسات برای حمله به خاک روسیه استفاده کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала