کشف یک ون با اجساد مین گذاری شده در آزوفستال

© Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy / ورود به گالری تصاویرکشف یک ون با اجساد مین گذاری شده در آزوفستال
کشف یک ون با اجساد مین گذاری شده در آزوفستال 
 - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.05.2022
Telegram
وزارت دفاع روسیه: یک ون با اجساد مین گذاری شده ۱۵۲ شبه نظامی در آزوستال پیدا شد.
به گزارش اسپوتنیک، ژنرال ایگور کوناشنکوف نماینده وزارت دفاع روسیه اطلاع داد: نیروهای مسلح روسیه در بازرسی از دخمه های زیر کارخانه آزوفستال، یک ون با ۱۵۲ جسد مین گذاری شده شبه نظامیان اوکراینی را کشف کردند، این ون به دستور کی یف مین گذاری شد تا روسیه را به تخریب عمدی اجساد متهم کند.
این ژنرال گفت: در طی بررسی ها در ماریوپول از سازه های زیرزمینی کارخانه متالورژی آزوفستال، جایی که نیروهای آزوف اوکراین که تسلیم شده بودند در آنجا پنهان بودند، سربازان روسی یک ون را کشف کردند. ۱۵۲ جسد شبه نظامی کشته شده و سرباز نیروهای مسلح اوکراین در یک ون با سیستم خنک کننده خراب ذخیره شده است.
وی تصریح کرد: در بازرسی از این ون، نیروهای روسی چهار مین قرار داده شده در زیر اجساد سربازان کشته شده اوکراینی را پیدا کردند که مجموع مواد منفجره موجود در آنها برای از بین بردن تمام بقایای اجساد باقی مانده در ون کافی بود.
بر اساس نتایج بازجویی از شبه نظامیان اسیرشده آزوف، مشخص شد که این کار طبق دستور مستقیم کی یف انجام شده است. سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود: هدف از این اقدام تحریک آمیز متهم کردن روسیه به تخریب عمدی بقایای اجساد و جلوگیری از انتقال آنها برای انتقال به بستگان به منظور حفظ "شهرت" سیاسی رژیم کی یف و شخص زلنسکی است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала