چرا در کانادا خرید اسلحه ممنوع می‌شود؟

© AFP 2022 / Lars Hagbergکانادا
کانادا - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.05.2022
Telegram
دولت کانادا قانونی را برای خرید و فروش تفنگ‌های و اسلحه‌های دستی به عنوان بخشی از بسته کنترل اسلحه ارائه کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "نیویورک تایمز"، دولت کانادا قانونی را برای خرید و فروش تفنگ‌ها و اسلحه‌های دستی به عنوان بخشی از بسته کنترل اسلحه ارائه کرده است که حتی برخی از اسباب بازی‌هایی را که شبیه اسلحه هستند نیز ممنوع می‌کند.
جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در این خصوص گفت: "ما بازار را برای اسلحه‌های دستی محدود می‌کنیم. ما در حال ارائه قانونی برای اجرای ممنوعیت ملی مالکیت سلاح‌های دستی هستیم. این بدان معناست که دیگر امکان خرید، فروش، انتقال یا واردات اسلحه دستی در هیچ کجای کانادا وجود نخواهد داشت. به عبارت دیگر، ما بازار را برای اسلحه‌های دستی محدود می‌کنیم".
جاستین ترودو، پس از تیراندازی‌های گسترده اخیر در همسایه جنوبی، ایالات متحده، از توقف مالکیت سلاح‌های دستی در کانادا خبر داده است و این ممنوعیت به طور مؤثر واردات و فروش این سلاح‌ها را ممنوع می‌کند.
پرچم ایران و روسیه - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.05.2022
واکنش سرکنسول جمهوری ایران در آستراخان مبنی بر ارسال اسلحه از ایران به روسیه
قانون پیشنهادی همچنین مجوز استفاده از سلاح گرم را از هر کسی که در خشونت خانگی یا تعقیب درگیر است سلب می‌کند و اسلحه را از کسانی که خطری برای خود یا دیگران تلقی می‌شود سلب می‌کند و همچنین امنیت مرزی و مجازات‌های کیفری برای قاچاق اسلحه را تقویت می‌کند.
آژانس آمار دولتی کانادا هفته گذشته گزارش داده بود که جرایم خشونت آمیز مرتبط با سلاح گرم کمتر از سه درصد از کل جرایم خشونت آمیز در کانادا را تشکیل می‌دهد، اما از سال ۲۰۰۹، نرخ سرانه اسلحه‌هایی که به سمت شخصی نشانه می‌رود تقریباً سه برابر شده است، در حالی که نرخ شلیک اسلحه به قصد کشتن یا زخمی شدن پنج برابر افزایش یافته است.
گفتنی است، چند روز پس از بدترین تیراندازی دسته جمعی کانادا که در آوریل ۲۰۲۰ در روستایی نوا اسکوشیا ۲۳ کشته بر جای گذاشت، دولت ۱۵۰۰ نوع سلاح گرم درجه نظامی یا تهاجمی را ممنوع کرد. اما ترودو اعتراف کرد که خشونت با اسلحه همچنان در حال افزایش است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала