سازه های اطراف متروپل ناایمن است

CC BY-SA 4.0 / Tasnim News Agency / (cropped image)فرو ریختن ساختمان ـمتروپل" در آبادان
فرو ریختن ساختمان ـمتروپل در آبادان - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.05.2022
Telegram
سخنگوی آتش نشانی تهران گفت: نیروهای آتش نشانی از تجربه حوادثی مانند ساختمان پلاسکو و زلزله بم در متروپل استفاده می کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سیدجلال ملکی سخنگوی آتش‌نشانی تهران که از دومین روز حادثه ریزش برج متروپل در آبادان حضور دارد بیان داشت: امروز هشتمین روز حضور تیم‌های امدادی آتش‌نشانی تهران در محل ریزش ساختمان متروپل است.
وی افزود: چند روزی است که با ورود تجهیزات هیدرولیکی به دو جبهه، پیشرفت و سرعت کار بهتر شده است. جبهه شمالی به تیم‌های آتش‌نشانی کشور به فرماندهی آتش‌نشانی تهران واگذار شده که انصافاً کار خیلی خوب پیش رفته است. از بامداد روز گذشته به کف رسیدیم و به سمت کنار کوچه و مغازه‌ها رسیدیم و از ضلع جنوبی هم دوستان و همکاران دیگر در حال فعالیت هستند. تجهیزات سنگین و حرفه‌ای خیلی خوبی اضافه شده است.
ملکی خاطرنشان کرد: خیلی از نیروهای آتش‌نشانی که به صورت داوطلبانه آمده‌اند با پشتوانه و تجربه حوادثی مانند ساختمان پلاسکو و زلزله بم در این محل حاضر شده‌اند و این تجربه طولانی کمک خیلی خوبی می‌کند تا نوع آواربرداری و پیش‌بینی نقاط خطر و احتمال حضور افراد به شکل بهتری انجام می‌شود. با همکاری همه دستگاه‌ها مثل هلال احمر و پلیس و شهرداری‌ها و حتی کولاک کمک‌ نیروهای مردمی کار به سرعت پیش می‌رود. مخصوصاً سه چهار روز اول نیروهای مردمی خیلی خوب کار کردند و بعد از آنکه کار لجستیکی شد و احتمال وقوع خطر برای آنها وجود داشت، به خوبی همکاری کردند و میدان عملیات را به نیروهای امدادی واگذار کردند.
سخنگوی آتش‌نشانی تهران بیان داشت: سازه‌های ناپیدار اینجا کم نیست، باید دقت کار بالاتر برود و همین کار را سخت‌تر می‌کند. هر لحظه با هر صدایی، همه نگران می‌شوند و تغییر جا می‌دهند. در حال حاضر با تجهیزاتی که وجود دارد و اگر مشکلی پیش نیاد، امیدواریم به زودی کار را تمام کنیم. نیروها به صورت شبانه‌روز در حال کار هستند و تجربه حوادث قبلی خیلی به درد خورد و امیدواریم مشکلی پیش نیاید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала