رئیسی: آفریقا از محورهای اصلی سیاست خارجی ایران است

© Photo / IRNAرئیسی: آفریقا از محورهای اصلی سیاست خارجی ایران است
رئیسی: آفریقا از محورهای اصلی سیاست خارجی ایران است - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.05.2022
Telegram
رئیس جمهور ایران، در گفتگو با همتای سنگالی خود اذعان کرد: ایران شریک قابل اعتمادی برای قاره آفریقاست.
به گزارش اسپوتنیک، سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران، روز سه‌ شنبه در تماس تلفنی با مکی سال رئیس‌ جمهوری سنگال و رئیس دوره‌ ای اتحادیه آفریقا، با تبریک فرارسیدن روز ملی آفریقا به او، مردم این قاره و ملت سنگال گفت: یاد رهبران و کسانی که علی رغم مشکلات و دشواری‌ های زیاد مشعل آزادی و استقلال را در این قاره روشن کرده و آن را به دوش کشیدند،‌ گرامی می‌ دارم.
رئیسی به نقش اتحادیه آفریقا در برابر یکجانبه‌ گرایی و تحریم استعمار اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران شریک قابل اعتمادی برای همه ملل آفریقا بوده و خواهد بود.
رئیس‌ جمهوری با اشاره به توان بالای فنی - مهندسی ایران اظهار داشت: تهران-داکار روابط خوبی با یکدیگر دارند اما این سطح از روابط قابل قبول نبوده و باید تا سطح مناسبی ارتقاء یابد.
رئیسی توجه به قاره آفریقا را یکی از محورهای اصلی سیاست خارجی ایران عنوان و تأکید کرد: ما برای گسترش روابط با قاره آفریقا خصوصا سنگال و توسعه روابط جنوب-جنوب آمادگی کامل داریم و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.
رئیس‌ جمهوری سنگال، نیز در این تماس تلفنی از تبریک رئیس‌ جمهوری ایران به مناسبات روز آفریقا قدردانی کرد و ‌آن را نشان‌ دهنده توجه ویژه جمهوری اسلامی ایران به این قاره دانست.
مکی سال به سابقه روابط دوستانه دو کشور اشاره کرد و افزود: روابط کنونی ما کمتر از آن میزانی است که باید باشد و ما آماده هرگونه همکاری برای ارتقای آن هستیم.
رئیس‌ جمهوری سنگال به همکاری خوب کشورش با برخی از شرکت‌ های ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: من دو بار به ایران آمده و از نزدیک پیشرفت‌ های شما را دیده‌ام.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала