دهها نفر گرفتار در ساختمان طعمه حریق در ایران

© Fotolia / Burnstuff2003Пожарный на фоне пылающего огня
Пожарный на фоне пылающего огня  - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.05.2022
Telegram
چند نفر در آتش سوزی مجتمع مسکونی در شیراز نجات یافتند؟
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "مهر"، محمد هادی قانع، رئیس آتش نشانی شیراز خبر داد که با تلاش آتش نشانان ۳۰ نفر که در آتش سوزی یک ساختمان مسکونی در وضعیت خطرناکی گرفتار شده بودند در شیراز نجات یافتند.
وی پیش از ظهر 30 ماه مه (دوشنبه) گفت: "ساعت ۶ و ۴۴ دقیقه صبح امروز دوشنبه شهروندان در تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ از مشاهده آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان سبحانی، خبر دادند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز پس از دریافت اطلاعات از سوی شهروندان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه‌های ۵ و ۲ و گروه امداد و نجات را سریعاً به سوی محل حادثه اعزام کردند.
کابین آسانسور در طبقه همکف یک ساختمان شش طبقه مسکونی به علت اتصالی برق طعمه شعله‌های آتش شده و کاملاً شعله ور بود و به دلیل رخ داد این حادثه در چاهک آسانسور دود بسیار غلیظی به طبقات ساختمان سرایت کرده بود.
مراسم عقد زوج جوان به شکل متفاوت در آمبولانس +ویدئو - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.09.2021
مراسم عقد زوج جوان به شکل متفاوت در آمبولانس +ویدئو
چاهک آسانسور مانند یک هواکش عمل کرده و سریعاً دودهای ناشی از حریق را انتقال داده بود. ساکنین این ساختمان که شامل افراد جوان، میانسال، کودکان و یک نفر معلول جسمی بودند در وضعیت خطرناکی در میان دودها گرفتار شده بودند.
با توجه به حساسیت عملیات تیم اطفایی سریعاً به دو گروه تقسیم و ضمن اطفای حریق به نجات محبوسین مشغول شدند. با تلاش آتش نشانان سی شهروند گرفتار بوسیله تجهیزات تنفسی به پایین ساختمان و محل امنی منتقل شدند.
نیروهای آتش نشانی پس از مهار شعله‌های آتش، از پیشروی و گستردگی بیشتر آن جلوگیری کردند. وی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش آتش نشانان به هیچکدام از ساکنین آسیبی وارد نشد و تنها پنج نفر دچار دودزدگی شدند که توسط عوامل اورژانس در محل مداوا گردیدند آتش نشانان نیز ضمن مهار شعله‌های آتش و ایمن سازی کامل محله حادثه، موارد ایمنی را به ساکنین گوشزد کردند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала