یک نوزاد دیگر در یکی از خیابان‌های تهران رها شد +عکس

نوزاد - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.05.2022
Telegram
نوزادی دیگر دیروز ساعت ۴صبح حوالی میدان ونک تهران پیدا شد.
به گزارش اسپوتنیک، تصاویری از یک نوزاد که تازه به دنیا آمده و در پتو مسافرتی پیچیده شده بود با عنوان رها شدن یک نوزاد دیگر در یکی از خیابان‌های تهران، در فضای مجازی منتشر می‌شود که با واکنش‌های انتقادی کاربران همراه شده است.
محمدرضا محبوب‌فر، پژوهشگر و جامعه شناس آسیب‌های اجتماعی با اشاره به لزوم تحلیل و بررسی داده‌های آماری معضلات اجتماعی گفت: تا زمانی که آمار آسیب های اجتماعی به صورت پنهان باشد معضلات حل نشده باقی می مانند. طبق گزارش‌های منتشر شده، در ۱۰ روز حدود پنج هزار نوزاد در خیابان رها شدند.
کاربران بسیاری ضمن ابراز تاسف عنوان می‌کنند زندگی در ایران با وجود شرایط نامناسب زندگی و مشکلات اقتصادی سخت شده است و بسیاری از مردم با بروز حتی مشکلات کوچک، زندگی‌‌شان دستخوش تغییرات ناخوشایند شده به گونه‌ای که شرایط بزرگ کردن فرزند خود را هم ندارند. کاربرانی اما با خشم عنوان می‌کنند چرا وقتی خانواده‌ای شرایط بزرگ کردن فرزند را ندارند برای جلوگیری از بارداری اقدامی انجام نمی دهند؟
کاربرانی نیز با انتقاد از حذف غربالگری، طرح جوانی جمعیت و موارد مشابه عنوان می‌کنند این است نتیجه‌ی فرزندآوری به هر قیمت و حذف و عدم فروش محصولات پیشگیری از بارداری می‌باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала