چگونه کالاهای اساسی در ایران تأمین می‌شوند؟

© AP Photo / Abdul-Hossein Rezvaniگندم
گندم - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.05.2022
Telegram
شرکت بازرگانی دولتی ایران: برای قرار گرفتن نهاده‌ها در چرخه مصرف داخل کشور به مبادی مصرف و مراکز ذخیره‌سازی این کالاها ارسال شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، شرکت بازرگانی دولتی ایران روز 28 ماه مه (شنبه)، اعلام کرد برای قرار گرفتن نهاده‌ها در چرخه مصرف داخل کشور به مبادی مصرف و مراکز ذخیره‌سازی این کالاها ارسال شده و این محصولات شامل گندم، برنج، روغن خام و دانه‌های روغنی است.
بر اساس نیاز کشور و پس از انجام برنامه‌ریزی‌های لازم، برای خرید تضمینی آن از کشاورزان کشور و واردات آن‌ها از کشورهای صادکننده اقدام شده است.
فروشگاه در تهران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.04.2022
قیمت‌های کالاهای اساسی سبد خانوار در ایران همچنان گران
خرید تضمینی گندم در کشور از چهارم فروردین‌ماه امسال در کشور آغاز شده و تا پایان اردیبهشت‌ماه، بیش از ۲ میلیون تن از این کالای استراتژیک از گندمکاران کشور خریداری شده است تا در کنار تأمین آن از طریق واردات، ذخایر این محصول راهبردی در شرایط اطمینان‌بخش قرار گیرد.
همزمان با خرید تضمینی گندم، نسبت به خرید دانه‌ روغنی کلزا نیز در کشور اقدام شده و طی دو ماه اخیر، ۷۵ هزار تن از این کالای استراتژیک از کلزاکاران کشور خریداری و برای استحصال روغن به کارخانجات روغن‌کشی ارسال شده است.
در ۲ ماه گذشته، میزان تأمین روغن خام از طریق منابع خارجی به ۱۷۳ هزار تن رسیده است، ضمن اینکه در همین مدت واردات ۶۹ هزار تن انواع برنج خارجی به کشور نیز محقق شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала