وزرای خارجه ایران و عربستان در آینده نزدیک دیدار نمی‌کنند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ایران و عربستان
ایران و عربستان - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.05.2022
Telegram
یک مقام وزارت خارجه سعودی اعلام کرد که دیداری بین وزیران خارجه ایران و عربستان در آینده نزدیک در نظر گرفته نشده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، این مقام سعودی گفت که دیداری بین وزیر خارجه عربستان و همتای ایرانی وی در آینده نزدیک معین نشده است.
به نوشته رویترز، این مقام سعودی در عین حال مدعی شد که ایران باید برای همکاری‌های آینده دست به اعتمادسازی بزند و اگر مایل به کاهش تنش‌ها در منطقه باشد چند موضوع برای گفتگو وجود دارد.
وی همچنین افزود: پیشرفت هایی در مذاکرات با تهران محقق شده است اما کافی نیست.
سفر دو مقام آمریکایی به عربستان برای رایزنی درباره ایران و انرژی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.05.2022
سفر دو مقام آمریکایی به عربستان برای رایزنی درباره ایران و انرژی تایید شد
این در حالی است که حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، در اجلاس داووس گفت: ما روابط دیپلماتیک خودمان با عربستان را قطع نکردیم بلکه ملک سلمان در آغاز پادشاهی خود در یک اقدام احساسی روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کرد.وی همچنین از بررسی دیدار با همتای عربستانی خود خبر داد.
همچنین "فیصل بن فرحان" وزیر امور خارجه عربستان سعودی اخیرا با اشاره اینکه به تصمیم ایران برای آغاز دوره همکاری و دوران جدید در منطقه نیاز است، مدعی شد: دستیابی به توافق هسته‌ای مفید است، ولی باید به این روند به صورت جامع از جمله فعالیت‌های ایران در منطقه رسیدگی شود.
وی ادامه داد: دست ما به سوی ایران و همه کشورهای منطقه برای رسیدن به مرحله جدید و مبتنی بر همکاری در منطقه دراز است و دوره جدیدی از همکاری در راه است که ممکن است به نفع همه باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала