گزارش و تحلیل

مزدوران دشمنان ملت ایران در کانادا

© Flickr / josullivan.59سایت مهاجرت به کانادا در شب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از کار افتاد
سایت مهاجرت به کانادا در شب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از کار افتاد - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.05.2022
Telegram
اینکه برخی سالیان سال داغدار خانواده های خود باشند بسیار امری منطقی و قابل قبول و حتی پسندیده است اما اینکه اینها به ابزاری در دست دشمنان ملت کشوری تبدیل شوند بحث دیگری می باشد.
حادثه و شاید بهتر باشد بگوییم فاجعه سرنگونی هواپیمای اوکراینی که موجب کشته شدن سرنشینان آن شد برای همه ایرانیان، " بدون استثنا " اتفاقی تلخ و غم انگیز بود.
هیچ ایرانی، حتی یک ایرانی نیست که از این حادثه حتی یک ذره هم خوشحال باشد.
اما بالعکس دشمنان ملت ایران بسیار بسیار از این جریان خوشحال بودند و هستند، چرا که بهانه ای برای سوء استفاده از آن بر علیه ملت ایران پیدا کرده اند.
اگر به تاریخ نگاه کنیم مشابه این اتفاق و چنین اشتباهی بارها و بارها در تاریخ رخ داده و اینجا تاکید می کنم "اشتباه" چون قطعا حتی آنکه موشک را به طرف هواپیما شلیک کرد هم نمی دانست که این یک هواپیمای مسافر بری است و حتی به ادعای بسیاری از اسناد که بعدها منتشر شد آمریکایی ها با راه اندازی یک جنگ الکترونیک کاری کرده بودند که سیستم های پدافندی ایران به اشتباه بیافتند.
البته بنده کارشناس نظامی نیستم و این بحث خارج از مقوله سواد بنده می باشد و بحث مقاله مساله ای دیگر است.
نکته اصلی در این است که حتی در برخی شرایط مانند سرنگونی هواپیمای مسافر بری ایران بر فراز خلیج فارس توسط ناو وینسنت آمریکایی این هدف قرار دادن عمدی بوده در حالی که درباره جریان هواپیمای اوکراینی همه شواهد و دلایل ثابت می کند که این اتفاق سهوی بوده.
 تیم ملی فوتبال ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.05.2022
شوک کانادا به تیم ملی فوتبال ایران
ولی جریانی که بعد از این ماجرا راه افتاد که عموما هم سازمان های امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل پشت آن بودند جریانی بود که به دنبال سوء استفاده از این ماجرا بر علیه ملت ایران بوده و هست و امروزه متاسفانه برخی دانسته ویا نا دانسته اسیر و بازیچه این سازمان های امنیتی و اطلاعاتی شده اند، مخصوصا برخی وابستگان به خانواده های کشته شدگان در حادثه.
اینکه تصور کنید مثلا دولت کانادا یا جاستین ترودو بسیار دلسوز چند شهروند ایرانی الاصل است، بسیار اشتباه می کنید.
هر کس که مقدار کمی از جریان های پشت پرده سیاست مطلع باشد به خوبی می داند که جاستین ترودو ابزار و عروسک خیمه شب بازی سازمان های امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل در کانادا است همانگونه که ولودومیر زلنسکی ابزار و عروسک خیمه شب بازی این سازمان های امنیتی و اطلاعاتی در اوکراین می باشد.
هر دو اینها دو روی یک سکه هستند که هر آنچه توسط سازمان های امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل به آنها ابلاغ می شود اجرا می کنند.
امروزه هم مشاهده می کنیم که همان سیاست ها چه بدبختی هایی برای مردم اوکراین ایجاد کرده، زلنسکی که جریان هواپیما را پیراهن عثمان کرده بود و کانادایی که برخی را جلو انداخته بود تا جریان را برجسته کنند و البته رسانه هایی که از دشمنان ملت ایران حقوق می گیرند تا ملت ایران را بزنند.
اگر به خانواده های داغدار هواپیمای مذکور نگاه کنید می توانید به راحتی متوجه شوید که مجامع امنیتی واطلاعاتی آمریکا و اسرائیل موفق شده اند یکی دو نفر را پیدا کنند تا برای آنها مزدوری کنند و از آنها به عنوان سخنگوی این خانواده ها بهره ببرند در حالی که بقیه خانواده ها چنین دیدگاه هایی ندارند.
ماجرای بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران و کانادا صرفا یک جریان ورزشی بود که به صورت عادی در میان همه کشورهایی که می خواهند در جام جهانی فوتبال شرکت کنند رخ می دهد و این کشورها برای آمادگی برای بازی های جام جهانی تلاش می کنند تیم های مشابه حریفان خود در بازیها را پیدا کنند و با آنها بازی کنند.
اینکه برخی عوامل مزدور صهیونیست ها در کانادا اقداماتی انجام دادند که جلوی این بازی را بگیرند قطعا در میان مردم ایران تاثیر بسیار منفی خواهد داشت و موجب آن شده که حتی حمایت مردم ایران از حقانیت خانواده های داغدار کم شود و حتی تبدیل به نوعی دیدگاه منفی بر علیه آنها گردد.
یکی دو نفر که از آمریکا و اسرائیل حقوق می گیرند و آنطرف آب زندگی می کنند شاید بتوانند موج و فضا سازی راه بیاندازند ولی اگر به خانواده های همان جان باختگان هواپیما مراجعه کنید می بینید که اکثریت قریب به اتفاق آنها با اینکه چنین اتفاقی رخ دهد و آنها در مقابل ملت ایران قرار گیرند کاملا مخالف هستند، و این را بنده از روی تحلیل نمی گویم برخی با خانواده ها ونزدیکان برخی از همین ها در ایران صحبت کردم و آنها اظهار می داشتند که شدیدا با چنین جریان سازی هایی که موجب سلب خوشی از دل مردم ایران می گردد مخالف هستند و اصلا با آن چند نفری که در کانادا چنین جریان هایی راه انداخته اند مخالف هستند، چون حقانیت آنها در میان مردم ایران را به بیراهه کشانده اند و حتی کاری کرده اند که رویشان نشود در خیابان ها راه بروند و در روی مردم نگاه کنند و آنها را شرمنده مردم ایران کرده اند.
فدراسیون فوتبال ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.05.2022
فدراسیون فوتبال ایران: کانادا باید ۶۰۰ هزار دلار غرامت بدهد
بگذارید در پایان هم اصل ماجرا را باز کنیم کاملا مشخص است که هدف این عوامل آمریکا و اسرائیل از پیراهن عثمان کردن ماجرای هواپیمای اوکراینی و به این شکل چیست؟
هدف این است که اگر در آینده آمریکا و اسرائیل بخواهند دست به یک حمله هوایی بر علیه ایران بزنند شرایط روحی و روانی مدافعین در ایران تضعیف شده باشد و آنها مردد باشند تا از آسمان ایران دفاع کنند یا نه.
مزدوران حقوق بگیری که این جریان را پیراهن عثمان کرده اند خودفروشانی هستند که فقط در راستای اهداف دشمنان ملت ایران عمل می کنند چون در صورتی که آمریکا و یا اسرائیل بخواهند بر علیه ایران عملیات نظامی انجام دهند بنا نیست که موشک ها و بمب های آنها بیایند و میان مردم ایران آنهایی را که موافق نظام هستند سوا کنند و بکشند و آنهایی که مخالف هستند را زنده بگذارند، همه مردم ایران هدف خواهند بود.
دقیقا مانند جریان تیم ملی فوتبال ایران که مربوط به کل ملت ایران بوده و هست و هیچ ربطی به جریان های سیاسی ندارد و وقتی تیم ملی ایران هدف این مزدوران قرار می گیرد یعنی کل ملت ایران هدف قرار گرفته.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала