افزایش تقاضا برای به فرزندخواندگی گرفتن نوزاد تازه پیدا شده در خیابان نازی آباد +عکس، ویدئو

نوزاد - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.05.2022
Telegram
تقاضا برای سرپرستی نوزاد تازه پیدا شده در تهران، روزانه افزایش پیدا می کند.
به گزارش اسپوتنیک، محمد نصیری، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی جدیدترین وضعیت نوزادی که در روزهای گذشته در سطل زباله در محله نازی آباد تهران پیدا شده بود را مساعد عنوان کرد و گفت: «تقاضای بسیار زیادی برای فرزندخواندگی او وجود دارد. برای این قبیل بچه‌ها که خانواده‌ای وجود ندارد، پرونده تشکیل و از مسیر دستگاه قضائی به سازمان بهزیستی به منظور فرزندخواندگی تحویل داده می‌شود.»
وی همچنین افزود: «پس از بررسی‌های لازم اگر تحت هر شرایطی اولیایی برای این کودک یا کودک‌های مشابه مشخص نشود، آنها را به عنوان فرزندخوانده به خانواده‌هایی که اعلام آمادگی کردند، تحویل می‌دهیم.»
نصیری اظهار کرد: «از روز گذشته که خبر پیدا شدن این نوزاد در رسانه‌ها منتشر شد، متقاضیان زیادی برای تحویل این کودک به عنوان فرزندخوانده اعلام آمادگی کرده‌اند. بسیاری از افراد در تماس با سازمان بهزیستی و برخی دیگر با مراجعه به این سازمان اعلام کردند که قصد سرپرستی این نوزاد را دارند. نکته مهم آن است که بالغ بر ۱۷ هزار خانواده متقاضی برای امر فرزندخواندگی در صف نوبت سازمان بهزیستی هستند. اگر بنا باشد این کودک به خانواده‌ای به منظور فرزندخواندگی داده شود، اولویت با این قبیل افراد است. سالانه تنها ۱۵۰۰ نوزاد به عنوان فرزندخوانده به خانواده‌های متقاضی داده می‌شود و تعداد زیادی از خانواده‌ها بعد از ثبت‌نام برای تحویل فرزندخواندگی باید در صف نوبت بمانند.»
بسیاری از کاربران امیدوارند آینده ی روشنی در انتظار این کودک باشد و او هیچ وقت متوجه نشود که این اتفاق برایش افتاده. تعدادی از این کاربران نیز آمادگی خود را برای به سرپرست گرفتن این کودک اعلام می کنند اما تاکنون وضعیت سرپرستی این کودک مشخص نشده است. کاربران زیادی به صحبت های معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی واکنش نشان می دهند و عنوان می کنند سازمان بهزیستی اگر بخواهد یک شبه می تواند سرپرستی همه ی کودکان تحت حمایت خود را به خانواده های متقاضی واگذار کند اما چنین کاری را نمی کند و این موضوع عجیب است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала