تشویق جدایی‌طلبی در سوریه توسط آمریکا

© Sputnik / Russian Foreign Ministry / ورود به گالری تصاویرسرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.05.2022
Telegram
لاوروف: آمریکا با اشغال ماوراء فرات در سوریه، جدایی طلبی را در سوریه تشویق می کند.
به گزارش اسپوتنیک، سرگی لاوروف، وزیر خارجه فدراسیون روسیه، اظهار داشت که ارتش آمریکا با اشغال بخش قابل توجهی از کرانه شرقی فرات در سوریه، در حال ایجاد تشکیلات شبه دولتی در آنجا است که مستقیماً تجزیه‌طلبی را تشویق می‌کند.
وی در ادامه افزود: " در سوریه هنوز واحدهایی از نیروهای مسلح دولت هایی وجود دارد که هیچ کس آن‌ها را به آنجا دعوت نکرده است. تاکنون ارتش آمریکا که بخش قابل توجهی از کرانه شرقی فرات را اشغال کرده است، آشکارا در حال ایجاد تشکیلات شبه دولتی است و مستقیماً تجزیه طلبی را تشویق می کند و برای این منظور از روحیات بخشی از جمعیت کرد عراق استفاده می کند.
بسام صباغ، نماینده دایم سوریه در سازمان ملل متحد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.05.2022
دمشق خواستار پایان حضور غیرقانونی نظامی خارجی در سوریه شد
مشکلاتی در منطقه بین ساختارهای مختلف که کردهای عراق و سوریه را متحد می کند، ایجاد می شود. همه اینها بر تنش در این بخش از منطقه تأثیر می گذارد. ترکیه البته نمی تواند از این بحث کنار بماند.
بگذارید این مشکلات را تنها بر اساس احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه حل کنیم. ما با کردها صحبت می کنیم. ما با همه آنها در ارتباط هستیم. ما آن‌ها را تشویق می‌کنیم تا نگاه دقیق‌تری به موارد و قضیه های اخیر بیاندازند که نشان می‌دهد چگونه ایالات متحده چیزی به کسی وعده می‌دهد و چگونه بعدا به این وعده‌ها عمل می‌کند.
حتی با توجه به ملاحظات صرفاً عملگرایانه، بدون ذکر حقوق بین الملل، وارد گفت و گوی جدی با دمشق و توافق در مورد چگونگی سازماندهی زندگی در یک کشور واحد بسیار قابل اعتمادتر است".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала