تحریم های جدید آمریکا علیه یک شبکه وابسته به ایران

© Depositphotos / Teamtimeوزارت خارجه آمریکا
وزارت خارجه آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.05.2022
Telegram
وزیرخارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه یک شبکه وابسته به ایران اعمال کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، وبگاه وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای با امضای "آنتونی بلینکن"، وزیرخارجه این کشور اعلام کرده است که تحریم‌هایی را علیه یک شبکه وابسته به جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده است.
خاطرنشان می شود آمریکا یک شبکه بین‌المللی را به رهبری "بهنام شهریاری" و "رستم قاسمی" تحریم کرده است.
بلینکن در بیانیه خود همچنین مدعی شده که حمایت سپاه پاسداران از گروه‌های نیابتی همچنان به تداوم درگیری در سراسر منطقه منجر می‌شود.
به گفتته بلینکن، تحریم‌های اعلام شده به موجب فرمان اجرایی (E.O.) 13224 به عنوان مرجع مبارزه با تروریسم انجام می‌شود.
پرچم آمریکا ممنوع داگلاس دی‌سی-3 هواپیمای دوموتوره - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.05.2022
آمریکا چند فرد و شرکت را به اتهام ارتباط با سپاه تحریم کرد
در انتهای بیانیه وزیرخارجه آمریکا آمده است: "در حالی که ایالات متحده به دنبال بازگشت متقابل به اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است، ما به شدت تحریم‌ها را بر تجارت غیرقانونی نفت ایران اعمال خواهیم کرد. ما در هدف قرار دادن کسانی که از سپاه یا حزب الله حمایت حیاتی می‌کنند و دسترسی آنها به سیستم مالی بین المللی را تسهیل می‌کنند، تردید نخواهیم کرد. ما به شدت برای مقابله با فرار از تحریم‌ها تلاش می‌کنیم و به اجرای دقیق تحریم‌ها بر تجارت غیرقانونی نفت ایران ادامه می‌دهیم. هر کسی که از ایران نفت بخرد با چشم انداز تحریم‌های ایالات متحده روبرو می‌شود."
به نوشته خبرگزاری مهر، بیانیه وزارت خارجه آمریکا در عمل مغایر با ادعاهای این کشور برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران است و نشان می‌دهد که واشنگتن همچنان با پیگیری سیاست ضدایرانی خود تلاش دارد تا فشار حداکثری دوران ترامپ را علی رغم اذعان مقامات دولت بایدن به شکست آن سیاست، اما ادامه دهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала