اتحادیه اروپا دارایی های بانک مرکزی روسیه را به مبلغ حدود 23 میلیارد یورو مسدود کرد

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویراتحادیه اروپا دارایی های بانک مرکزی روسیه را به مبلغ حدود 23 میلیارد یورو مسدود کرد
اتحادیه اروپا دارایی های بانک مرکزی روسیه را به مبلغ حدود 23 میلیارد یورو مسدود کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.05.2022
Telegram
خبرگزاری رویترز به نقل از دیدیه ریندرز، کمیسر دادگستری اروپا اطلاع داد کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارایی های بانک مرکزی روسیه را به مبلغ حدود 23 میلیارد یورو (24.5 میلیارد دلار) مسدود کردند.
به گزارش اسپوتنیک، ریندرز همچنین گفت کشورهای اتحادیه اروپا دارایی های مادی از جمله کشتی ها و ویلاهایی را توقیف کرده اند که ارزش آنها 10 میلیارد یورو برآورد شده است.
کمیسر اتحادیه اروپا مشخص نکرد که آیا همه کشورهای اتحادیه اروپا اطلاعاتی در مورد مسدود شدن دارایی های روسیه ارائه کرده اند یا خیر. او همچنین توضیح نداد که چرا اتحادیه اروپا توانسته فقط "چنین دارایی های اندک " متعلق به بانک مرکزی روسیه را مسدود کند.
 خط لوله گاز - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.05.2022
در فرانسه از درآمد بی سابقه روسیه از طریق صادرات گاز به اروپا خبر دادند
کشورهای غربی در شرایط اجرای عملیات ویژه در اوکراین، تحریم های سختی را علیه روسیه اعمال کرده و از جمله به مسدود کردن ذخایر ارزی مسکو پرداخته اند . آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه قبلاً میزان دارایی های بلوکه شده را نیمی از ذخایر طلای روسیه یا تقریباً 300 میلیارد دلار تخمین زده بود.
کرملین تحریم ها را یک جنگ اقتصادی خواند، اما به آمادگی خود برای چنین تحولی در رویدادها اشاره کرد. بانک مرکزی روسیه اقداماتی را برای تثبیت وضعیت در بازار ارز انجام می دهد. پرداخت بهای گاز ارسالی به کشورهای غیردوست فقط به روبل قبول می شود . دولت روسیه همچنین طرحی را برای مقابله با اقدامات محدودکننده آماده کرده که شامل حدود صد ابتکار است. مقدار بودجه آن حدود یک تریلیون روبل خواهد بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала