چهارشنبه دانشگاه ها و مدارس و ادارات پایتخت تعطیل است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / چهارشنبه دانشگاه ها و مدارس و ادارات پایتخت تعطیل است
چهارشنبه دانشگاه ها و مدارس و ادارات پایتخت تعطیل است - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.05.2022
Telegram
استاندار تهران گفت: روز چهارشنبه چهارم خردادماه با توجه به آلودگی هوا و شرایط ناسالم و خطرناک دانشگاه ها و مدارس و ادارات پایتخت تعطیل است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، محسن منصوری استاندار تهران، در خصوص مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا در پایتخت اظهار داشت: این پدیده گرد و غبار یک اتفاق کم سابقه است و طی ۱۲ سال اخیر هیچ گاه به شدت امسال این پدیده را نداشتیم و با این تکثر نبوده است.
منصوری در خصوص گلایه‌ هایی که در اعلام مصوبات وجود دارد گفت: در این زمینه دستگاه‌ های تخصصی که در جمع بندی استانداری مؤثر هستند مثل هواشناسی و محیط زیست و وزارت بهداشت کلیت را می‌توانند پیش بینی کنند اما توان ارائه شاخص دقیق را به دلیل محدودیت‌ های ساختاری ندارند و قانون هم ما را بر تعیین شاخص مکلف به تصمیم گیری کرده و ضروری است که متناسب با شاخص‌ ها که بین ۱۰۰، ۲۰۰و ۲۵۰ به بالا است تصمیمات متفاوت اخذ می‌شود.
استاندار تهران در ادامه عنوان داشت: در تمام این تصمیمات اصل بر پایه سلامتی مردم بوده و هر جا احساس شود این سلامتی در خطر است تصمیم گیری می‌شود.
وی در خصوص مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران افزود: با توجه به کشورهای همسایه مخصوصاً عراق و کویت و نوار غربی کشور، پیش بینی دستگاه‌ها در خصوص گرد و غبار نشان می‌دهد غلظت آلاینده‌ها نسبت به امروز کمتر می‌شود اما در شرایط ناسالم و بسیار ناسالم و خطرناک قرار می‌گیرد و لذا تصمیم کمیته اضطرار بر این بود که فردا چهارشنبه چهارم خردادماه تمام مدارس و دانشگاه‌ها و ادارات تعطیل باشند.
منصوری افزود: فعالیت‌های ورزشی هم متعاقباً تعطیل خواهند بود و از همه سالمندان و بیماران تنفسی و قلبی و عروقی می‌خواهیم تردد غیر ضرور نداشته باشند البته اورژانس و بیمارستان آماده باش کامل هستند اما بانک‌ها با مراودات مالی مردم در ارتباط است و امکان تعطیلی نیست اما توصیه بر این است که کارمندانی که نیاز ضروری بر حضور ندارند در منزل بمانند و با حداقل پرسنل خدمت رسانی کنند.
استاندار تهران عنوان داشت: یکپارچگی و در هم تنیدگی بین تهران و البرز وجود دارد و بر اساس تصمیم گیری ها مشترک با استانداری البرز تصمیم مشترک و مشابه گرفته و فردا البرز هم مثل تهران تمامی مدارس در همه مقاطع تحصیلی، دانشگاه‌ها و ادارات تعطیل هستند.
وی در خصوص امتحانات هماهنگ نهایی بیان داشت: در خصوص این موضوع چون امتحانات نهایی کشوری هستند وزارت آموزش و پرورش تصمیم گیری می‌کند اما امتحانات استانی تعطیل هستند و برگزار نمی‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала