هند به بازار جهانی شوک وارد کرد

© Sputnik / Vitaliy Ankov / ورود به گالری تصاویرهند به بازار جهانی شوک وارد کرد
هند به بازار جهانی شوک وارد کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.05.2022
Telegram
یک منبع دولتی به رویترز گفت که هند قصد دارد صادرات شکر را برای اولین بار در شش سال گذشته محدود کند تا از افزایش قیمت‌ های داخلی جلوگیری و به طور بالقوه صادرات این فصل را به ۱۰ میلیون تن محدود کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، هند صادرات شکر را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای محافظت از ذخایر غذایی خود محدود می‌ کند و این اقدام پس از ممنوعیت فروش گندم است که بیش از یک هفته پیش انجام شد.
رویترز در ماه مارس گزارش داد که هند در حال برنامه‌ ریزی برای محدود کردن صادرات شکر برای حفظ قیمت‌ های محلی و تضمین عرضه ثابت در بازار داخلی است.
هند در سال گذشته پس از برزیل، بزرگترین صادرکننده شکر جهان بود و بنگلادش، اندونزی، مالزی و دبی مشتریان اصلی او هستند.
کاهش تولید شکر در برزیل و قیمت بالای نفت که کارخانه‌ ها را در آنجا تشویق می‌کند تا اتانول بیشتری بر پایه نیشکر تولید کنند، باعث افزایش قیمت‌ های جهانی شده است. در ابتدا، هند قصد داشت صادرات شکر را به ۸ میلیون تن محدود کند اما دولت بعدا تصمیم گرفت به کارخانه‌ ها اجازه دهد تا مقدار بیشتری شکر را در بازار جهانی بفروشند زیرا برآوردهای تولید به سمت بالا اصلاح شد.
انجمن کارخانه‌ های قند هندوستان، پیش‌ بینی تولید خود را به ۳۵.۵ میلیون تن تغییر داد که در مقایسه با برآورد قبلی خود که ۳۱ میلیون تن بود، افزایش یافت.
هند در اوایل این ماه، هنگامی که صادرات گندم را پس از موج گرما که برخی از محصولات را از بین برد و باعث جهش قیمت‌ها شد، مهار کرد و جهان را غافلگیر کرد. از دیگر اقدامات اخیر دولت های آسیایی می‌ توان به ممنوعیت صادرات روغن پالم توسط اندونزی و توقف فروش مرغ به خارج از کشور مالزی اشاره کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала