پرداخت تسهیلات فرزندآوری بدون سپرده‌گذاری با تنفس ۶ ماهه و کارمزد ۴ درصد +عکس

© Fotolia / Sushytskaجنین فریز شده پس از ۱۴ سال در ایران به دنیا آمد
جنین فریز شده پس از ۱۴ سال در ایران به دنیا آمد - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.05.2022
Telegram
بانک‌ها موظف شدند براساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ‎تسهیلات فرزندآوری را بدون سپرده‌گذاری، با تنفس ۶ ماهه برای بازپرداخت اقساط و کارمزد ۴ درصد پرداخت کنند.
به گزارش اسپوتنیک، مصطفی قمری وفا، مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در توئیتر با اشاره به دستورالعمل ابلاغی تسهیلات فرزندآوری به شبکه بانکی، نوشت: "بانک‌ها موظفند طبق ماده ۱۰ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ‎تسهیلات فرزندآوری را بدون سپرده‌گذاری، تنفس ۶ ماهه برای بازپرداخت اقساط، کارمزد ۴ درصد و رعایت دوره زمانی ابلاغی طبق دستورالعمل بانک مرکزی پرداخت کنند."
وی همچنین تاکید کرد: "قطعا آن دسته از بانک‌هایی که در این باره سلیقه‌ای‌ عمل کنند، خلاف نص صریح قانون رفتار کرده و با آنها برخورد قانونی خواهد شد. قطعا ‎بانک مرکزی نیز در معرفی آن دسته از بانک‌هایی که در این باره خلاف قانون عمل می‌کنند به مراجع ذیصلاح، تعلل نخواهد کرد." بنابر این خبرها، والدینی که فرزندانشان از ۱۴۰۰ متولد شدند، می‌توانند به ازای تولد هر فرزند با توجه به تعداد آنها، از تسهیلات ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون دریافت کنند.
بسیاری از کاربران عنوان می‌کنند در شرایط کنونی ایران بهتر است خانواده‌ها اقدام به فرزندآوری نکنند تا فردا برای تامین نیازهای اولیه فرزند خود سرگردان بمانند. جمعی از کاربران معتقدند این تسهیلات برای تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری‌ست و همیشه پیگیری و دریافت این تسهیلات زحمت بسیاری دارد. کاربرانی نیز عنوان می‌کنند از یک ماه گذشته برای این تسهیلات ثبت نام کردند اما نتیجه‌ای دریافت نکردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала