نزدیکی روابط ایران و عمان

© AFP 2022 / Iranian Presidencyامضای اسناد همکاری بین ایران و عمان در حوزه های مختلف
امضای اسناد همکاری بین ایران و عمان در حوزه های مختلف
 - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.05.2022
Telegram
رئیسی: حسن روابط ایران و عمان، همکاری منطقه‌ای را افزایش خواهد داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، رئیسی، رئیس جمهور ایران بامداد 24 ماه مه (سه شنبه) و پس از بازگشت از سفر رسمی به عمان اعلام کرد که مواضع تهران و مسقط در بسیاری از مسائل همخوانی قابل توجهی دارد.
ابراهیم رئیسی پس از بازگشت از سفر رسمی به عمان در نشست خبری در فرودگاه مهرآباد تصریح کرد: "حسن روابط ایران و عمان، همکاری منطقه‌ای را افزایش خواهد داد.
در نشست‌های امروز با مسئولان عالی عمانی این موضوع مورد تاکید قرار گرفت که لازم است که دو کشور این همکاری را در سطح منطقه و بین المللی داشته باشیم ضمن آنکه مواضع دو کشور در خیلی از مسائل همخوانی قابل توجه دارد.
رئیسی دستور ویژه ای برای پیگیری و رسیدگی فوری به سانحه ریزش ساختمان متروپل داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.05.2022
رئیسی دستور ویژه ای برای پیگیری و رسیدگی فوری به سانحه ریزش ساختمان متروپل داد
فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان دو کشور، مشکلات خود را در زمینه تجارت، انتقال پول، مسائل مالی، بانکی و گمرکی در نشستی با حضور وزیر صمت و وزیر تجارت عمان بررسی شد و مقرر شد در این زمینه به زودی موانع رفع می‌شود تا راه برای تجارت و کار اقتصادی هموار شود.
هم تجار عمانی و هم ایرانی آن چنان آشنا با ظرفیت‌های موجود در دو کشور نیستند. بنابراین ضرورت تاسیس دفتر تجاری ایران در عمان احساس شد و بررسی شد که این دفتر هرچه زودتر تاسیس شود تا ظرفیت‌های دو کشور را به فعالان اقتصادی بشناساند.
در نشست با ایرانیان مقیم عمان، آنها مشکلات حقوقی و مسائل فرهنگی و آموزش و پرورش را مطرح کردند که نسبت به این موضوع هم تصمیماتی گرفته شد که برخی از آنها باید در تهران دنبال شود. آنچه قطعی است آن است که ایرانیان مقیم خارج مثل ایرانیان داخل دارای حقوقی هستند که دولت باید پیگیر باشد.
بالاخره کسانی هستند به دلیل تحصیل و شغل در خارج از کشور به سر می‌برند. دولت چون ایرانیان داخل، نسبت به آنها هم وظیفه دارد. طبیعتا وزارت خارجه و شورای ایرانیان خارج از کشور کار را دنبال کنند تا مشکلات ایرانیان مقیم عمان هم به حداقل برسد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала