تهران فردا تعطیل است

© IRNAآلودگی هوای تهران
آلودگی هوای تهران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.05.2022
Telegram
استاندار تهران اطلاع داد: فردا چهارشنبه چهار خرداد با توجه به آلودگی هوا دانشگاه ها، مدارس و ادارات پایتخت تعطیل است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، محسن منصوری استاندار تهران در خصوص مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا در پایتخت گفت: این پدیده گرد و غبار یک اتفاق کم سابقه است و طی ۱۲ سال اخیر هیچ گاه به شدت امسال این پدیده را نداشتیم و با این تکثر نبوده است.
منصوری بیان داشت: در این زمینه دستگاه‌های تخصصی که در جمع بندی استانداری مؤثر هستند مثل هواشناسی و محیط زیست و وزارت بهداشت کلیت را می‌توانند پیش بینی کنند اما توان ارائه شاخص دقیق را به دلیل محدودیت‌های ساختاری ندارند و قانون هم ما را بر تعیین شاخص مکلف به تصمیم گیری کرده و ضروری است که متناسب با شاخص‌ها که بین ۱۰۰، ۲۰۰و ۲۵۰ به بالا است تصمیمات متفاوت اخذ می‌شود.
استاندار تهران گفت: در تمام این تصمیمات اصل بر پایه سلامتی مردم بوده و هر جا احساس شود این سلامتی در خطر است تصمیم گیری می‌شود.
Песчаная буря накрывает столицу Ирана Тегеран - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.05.2022
آماده‌باش در ایران به دلیل آلودگی هوا
وی در خصوص مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران خاطرنشان کرد: با توجه به کشورهای همسایه مخصوصاً عراق و کویت و نوار غربی کشور، پیش بینی دستگاه‌ها در خصوص گرد و غبار نشان می‌دهد غلظت آلاینده‌ها نسبت به امروز کمتر می‌شود اما در شرایط ناسالم و بسیار ناسالم و خطرناک قرار می‌گیرد و لذا تصمیم کمیته اضطرار بر این بود که فردا چهارشنبه چهارم خردادماه تمام مدارس و دانشگاه‌ها و ادارات تعطیل باشند.
منصوری بیان داشت: فعالیت‌های ورزشی هم متعاقباً تعطیل خواهند بود و از همه سالمندان و بیماران تنفسی و قلبی و عروقی می‌خواهیم تردد غیر ضرور نداشته باشند البته اورژانس و بیمارستان آماده باش کامل هستند اما بانک‌ها با مراودات مالی مردم در ارتباط است و امکان تعطیلی نیست اما توصیه بر این است که کارمندانی که نیاز ضروری بر حضور ندارند در منزل بمانند و با حداقل پرسنل خدمت رسانی کنند.
استاندار تهران گفت: یکپارچگی و در هم تنیدگی بین تهران و البرز وجود دارد و بر اساس تصمیم گیری ها مشترک با استانداری البرز تصمیم مشترک و مشابه گرفته و فردا البرز هم مثل تهران تمامی مدارس در همه مقاطع تحصیلی، دانشگاه‌ها و ادارات تعطیل هستند.
وی در خصوص امتحانات هماهنگ نهایی بیان داشت: در خصوص این موضوع چون امتحانات نهایی کشوری هستند وزارت آموزش و پرورش تصمیم گیری می‌کند اما امتحانات استانی تعطیل هستند و برگزار نمی‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала