ساخت رزم‌ناو سنگین در ایران

© Photo / تسنیمامیر شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش
امیر شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش  - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.05.2022
Telegram
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران: امروز به جایی رسیده‌ایم که هیچ نقطه‌ای از آب‌های آزاد جهان نیست که به آن دسترسی نداشته باشیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران صبح روز 23 ماه مه اظهار داشت که انقلاب اسلامی تا به امروز تهدیدات مختلفی را پشت سر گذاشته که این اتفاقات در دل خود تجارب گرانقدری را برای ما به همراه داشته است به شکلی که به عنوان مثال در حوزه دریایی ما از توان ماموریتی در یک منطقه محدود، امروز به جایی رسیده‌ایم که هیچ نقطه‌ای از آب‌های آزاد جهان نیست که به آن دسترسی نداشته باشیم.
وی افزود: "اینکه ما به هر نقطه‌ای که آب هست می‌توانیم دسترسی داشته باشیم که به معنای افزایش چشمگیر عمق راهبردی است و از لحاظ راهبردی بودن نیز نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است که در لبه دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.
ساخت کشتی جدیدی در روسیه که هم ناو و هم زیردریایی است - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.02.2022
ساخت کشتی جدیدی در روسیه که هم ناو و هم زیردریایی است
این نیرو با تمام توان آماده انجام ماموریت‌های محوله است. نیروی دریایی در صورت صلاح دید آماده نقش‌آفرینی است، وقتی ناوگروه ما می‌تواند در آبهای آزاد حضور یافته و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی را تامین کند، این نشانه توان و اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران است.
نیروی دریایی توجه ویژه‌ای به نخبگان و استفاده از ظرفیت‌های گسترده شرکت‌های دانش‌بنیان دارد و بر اساس نقشه راهی که فرماندهی معظم کل قوا ترسیم کرده‌اند امروز ساخت رزمناوهای سنگین را در دستور کار داریم.
محدوده فعالیت ما تا محدود مدار ۱۰ درجه شمالی است و دریای سرخ و اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها تا دریای سرخ و تنگه هرمز انجام می‌دهیم و در این مناطق حضور داریم.
تشکیل ناو دسته‌های پهپادبر، ناو اطلاعاتی، ناوهای جنگالی و ارتقا توان رزمی و نوسازی و تحرک با ارتقاء سرعت و همچنین ساخت ناوگان ۱۱ فروندی از جمله برنامه‌های این نیروی برای افزایش توان عملیات نیروی دریایی ارتش است راهبردی ارتش است".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала