وزیر نیروی ایران از پرداخت پاداش به مشترکان کم مصرف برق خبر داد

CC BY 4.0 / IRNA / کنتور برق
کنتور برق - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.05.2022
Telegram
محرابیان، افرادی که اقدام به صرفه‌جویی و رعایت الگوی مصرف در برق می‌کنند پاداش می‌گیرند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیروی ایران گفت: افرادی که اقدام به صرفه‌جویی می‌کنند پاداش می‌گیرند به‌طور مثال مشترکانی که رعایت الگوی مصرف در برق داشته باشند بابت هر کیلووات‌ساعت به‌طور متوسط 100 تومان پرداخت خواهند کرد و این مشترکین در صورت صرفه‌جویی به‌ازای هر کیلووات‌ساعت پنج برابر تشویق می‌شوند یعنی به‌ازای هر کیلووات‌ساعت 500 تومان تشویق می‌شوند.
وزیر نیرو ادامه داد: هر مشترک بخش خانگی در تابستان 300 کیلووات‌ساعت سهمیه مصرف دارد اگر این مشترک فقط 50 کیلووات‌ساعت صرفه‌جویی کند به‌طور مثال سال گذشته 300 کیلووات‌ساعت مصرف داشته است و امسال مصرف را به 250 کیلووات‌ساعت برساند این بدان معناست که قبض این مشترک رایگان می‌شود و هیچ پولی بابت برق پرداخت نمی‌کند.
محرابیان با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی شده است که صرفه‌جویی قابل‌توجهی از سوی ادارات دولتی و دستگاه‌ها صورت گیرد، اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیئت دولت که اخیراً به تصویب رسیده است دستگاه‌های دولتی مکلفند در ساعات اداری حداقل 30 درصد از مصارف خود را نسبت به سال گذشته کاهش دهند. این میزان کاهش با استفاده از تنظیم درجه حرارتی دستگاه‌های سرمایشی و عدم استفاده از نور اضافی در ساختمان‌های اداری محقق خواهد شد. در ساعات غیراداری هم برنامه‌ریزی شده است که 60 درصد میزان مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر شود.
وزیر نیروی ایران ادامه داد: مصرف برق تمامی دستگاه‌ها توسط شرکت‌های توزیع برق پایش می‌شود و از ابتدای خرداد این اقدامات شروع خواهد شد. ابتدا با تذکرات و تنظیماتی که روی دستگاه‌های مدیریت مصرف دستگاه‌های دولتی و ادارات اعمال شده است پایش می‌شوند و به‌مرور نتیجه اقدامات دستگاه‌ها به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала