وزیر خزانه داری آمریکا: گروه ۷ می خواهد کارتلی از خریداران نفت روسیه ایجاد کند

CC BY 2.0 / Mike / United States Department of the Treasuryوزارت خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.05.2022
Telegram
خبرگزاری بلومبرگ به نقل از جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا اطلاع می دهد که کشورهای G7 در حال بحث در مورد ایجاد کارتلی هستند که هدف آن تعیین حدود قیمت برای نفت روسیه خواهد بود.
به گزارش اسپوتنیک خانم جانت یلن در بن گفت: "بسیاری، از جمله من، این گزینه را از نظر کلی اقتصادی جذاب می‌دانیم، اما در واقع، راه‌اندازی چنین مکانیزمی کار دشواری است، همه مسائل هنوز حل نشده است".
به نوشته خبرگزاری بلومبرگ ، اقدامات چنین کارتلی می تواند درآمد مسکو را کاهش دهد.
 خط لوله گاز - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.05.2022
در فرانسه از درآمد بی سابقه روسیه از طریق صادرات گاز به اروپا خبر دادند
منابع بلومبرگ متذکر می شوند که رهبران اتحادیه اروپا که در پایان ماه مه برای گفتگو درباره وضعیت اوکراین در بروکسل ملاقات خواهند کرد، از محدود کردن قیمت نفت روسیه حمایت خواهند کرد. منبع دیگری گفت که طرح سقف قیمت تا اجرا فاصله زیادی دارد.
24 فوریه، روسیه عملیات نظامی خود را برای غیرمیلیتاریزه کردن و نازی زدایی اوکراین آغاز کرد. در پاسخ، کشورهای غربی تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعلام کردند که عمدتاً در بخش بانکی و عرضه محصولات با فناوری پیشرفته بود. برخی از برندها اعلام کرده اند که فعالیت خود را در روسیه متوقف می کنند.
کرملین این اقدامات را یک جنگ اقتصادی بی سابقه نامید. مقامات روسیه بر آمادگی خود برای روبرو شدن چنین تحولی تاکید کرده و اطمینان دادند که به اجرای تعهدات اجتماعی خود ادامه خواهند داد. بانک مرکزی روسیه در حال انجام اقداماتی برای تثبیت وضعیت در بازار ارز است. نخست وزیر میخائیل میشوستین قبلاً گفت، دولت طرحی را برای مقابله با اقدامات محدودکننده آماده کرده است که شامل حدود صد ابتکار است. مقدار بودجه آن حدود یک تریلیون روبل خواهد بود. روسیه نیز به نوبه خود چندین اقدام تلافی جویانه اقتصادی علیه غرب انجام داده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала