شایگو: ارتش اوکراین از ساکنان شهرها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند

© Sputnik / Alexei Druzhininشایگو: ارتش اوکراین از ساکنان شهرها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند
شایگو: ارتش اوکراین از ساکنان شهرها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.05.2022
Telegram
وزیر دفاع روسیه گفت: ارتش اوکراین که تلاش می کند پیشروی نیروهای روسی را به تاخیر بیندازد، ساکنان محلی را از شهرها خارج نمی کند و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.
به گزارش اسپوتنیک، سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه اذعان کرد: نیروهای مسلح اوکراین با تلاش برای به تاخیر انداختن پیشروی نیروهای روسی، ساکنان محلی را از شهرها و شهرک‌ها خارج نمی‌کنند و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.
روسیه در ۲۴ فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید. به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "پاکسازی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای مسلح تنها به زیرساخت های نظامی و نیروهای اوکراینی حمله می کنند و از ۲۵ مارس، آنها وظایف اصلی مرحله اول را انجام داده اند - آنها پتانسیل رزمی اوکراین را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند. هدف اصلی در بخش نظامی روسیه آزادسازی دونباس نام داشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала