تاکید رئیس جمهور ایران بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های متعدد تهران - کوبا برای توسعه همکاری‌ها

© Photo / IRNAدیدار رئیسی با معاون نخست وزیر کوبا
دیدار رئیسی با معاون نخست وزیر کوبا - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.05.2022
Telegram
سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در دیدار با معاون نخست وزیر کوبا تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های متعدد و متنوع موجود دو کشور برای توسعه همکاری‌ها در عرصه‌های تجاری، اقتصادی، کشاورزی، بهداشتی و درمانی بهره گرفت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سید ابراهیم رئیسی در دیدار "ریکاردو کاپریساس" معاون نخست وزیر کوبا، روابط تهران - هاوانا را راهبردی توصیف کرد و افزود: باید از ظرفیت‌های متعدد و متنوع موجود در دو کشور برای توسعه همکاری‌ها در عرصه‌های تجاری، اقتصادی، کشاورزی، بهداشتی و درمانی بهره گرفت.
رئیس جمهور تاکید کرد: مناسبات مثبت و سازنده دوجانبه ایران و کوبا می‌تواند به عرصه تعاملات بین المللی دو کشور نیز تعمیم یابد.
رئیس جمهور ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.05.2022
رئیسی: هرگونه دخالت خارجی برای امنیت منطقه مضر خواهد بود
رئیسی با ابراز خرسندی از نتایج برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و کوبا افزود: همکاری‌های سازنده دو کشور در زمینه مسائل بهداشتی و سلامت ظرفیت گسترش بسیاری دارد و ایران و کوبا با اتکا به توان داخلی می‌توانند در حوزه های گوناگون و تولید محصولات استراتژیک به خودکفایی برسند.
رئیس جمهور با اشاره به زمینه‌ها و ظرفیت‌های همکاری ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین خاطرنشان کرد: هم افزایی این ظرفیت ها به رشد اقتصادی طرفین می‌انجامد و بنای جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با کشورهای مستقل و مقاوم در برابر زیاده‌خواهی‌های نظام استکبار جهانی از جمله کوبا است.
کاپریساس، معاون نخست وزیر کوبا نیز در این دیدار با تقدیم پیام رئیس جمهور این کشور به رئیسی بر تمایل کشورش برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.
معاون نخست وزیر کوبا با راهبردی و عمیق توصیف کردن روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری بین تهران و هاوانا، اظهار داشت: با برنامه‌های کوتاه، میان و بلند مدت می‌توان مناسبات ایران و کوبا را از سطح روابط دوجانبه به تعاملات چند جانبه در منطقه آمریکای لاتین ارتقا داد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала