694 شبه نظامی اوکراینی در آزوفستال طی شبانه روز گذشته تسلیم شدند+ویدیو

© Sputnik / Alexey Kudenko / ورود به گالری تصاویرنازی‌های کارخانه آزوفستال پیشنهاد مبادله غیرنظامیان را با غذا دادند
نازی‌های کارخانه آزوفستال پیشنهاد مبادله غیرنظامیان را با غذا دادند - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.05.2022
Telegram
کوناشنکوف: 959 شبه نظامی اوکراینی در آزوفستال از روز دوشنبه خود را تسلیم کرده اند از جمله 80 مجروح.
به گزارش اسپوتنیک، سرلشکر ایگر کوناشنکوف، نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه، گفت: از 16 مه، 959 شبه نظامی گردان آزوف که در کارخانه آزوفستال در ماریوپول مخفی شده بودند تسلیم شدند.
وی تصریح کرد که در مجموع 959 ستیزه جو از 16 مه تسلیم شده اند، از جمله 80 مجروح، که 51 نفر از آنها نیاز به مداوا در بیمارستان داشتند.
روسیه در 24 فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف آن را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال توسط رژیم کی یف در معرض نسل کشی قرار گرفته اند. به گفته وزارت دفاع روسیه، از 25 مارس نیروهای مسلح روسیه وظایف اصلی مرحله اول عملیات ویژه را انجام دادند - آنها پتانسیل رزمی اوکراین را به میزان قابل توجهی کاهش دادند. هدف اصلی در بخش نظامی روسیه آزادسازی دونباس بود. در 19 آوریل، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، آغاز مرحله بعدی عملیات ویژه را اعلام کرد. وُلناواخا یک مرکز منطقه‌ای مهم استراتژیک در جنوب دونتسک، و ماریوپل بزرگترین شهر در ساحل دریای آزوف، در جمهوری خلق دونتسک آزاد شده‌اند. به گفته وزارت دفاع روسیه، در جمهوری خلق لوهانسک، از 25 مارس، 93٪ از استان لوهانسک سابق، که مرزهای آن به عنوان جمهوری اعلام شده بود، آزاد شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала