کاهش شدید دارایی های عربستان در خزانه‌ داری آمریکا

CC BY 2.0 / Mike / United States Department of the Treasuryکاهش شدید دارایی های عربستان در خزانه‌ داری آمریکا
کاهش شدید دارایی های عربستان در خزانه‌ داری آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.05.2022
Telegram
ذخایر مالی عربستان سعودی در اسناد و اوراق قرضه آمریکا در ماه مارس به ۱۱۵.۵ میلیارد دلار کاهش یافت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، دارایی عربستان در اسناد و اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به پایین ترین سطح خود از ۵ سال گذشته رسید.
دارایی عربستان سعودی در اسناد و اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در ماه مارس به ۱۱۵.۵ میلیارد دلار کاهش یافت که در مقایسه با فوریه ۲۰۲۲، ۱.۲ میلیارد دلار کاهش داشت.
در ژانویه ۲۰۱۷، دارایی عربستان سعودی در اسناد و اوراق قرضه خزانه داری آمریکا بالغ بر ۱۱۲.۳ میلیارد دلار بود.
دارایی عربستان سعودی در اسناد و اوراق قرضه خزانه داری آمریکا تا پایان فوریه با ۲.۲ درصد کاهش به ۱۱۶.۷ میلیارد دلار در مقایسه با ۱۱۹.۴ میلیارد دلار تا پایان ژانویه رسید.
عربستان که در پایان سال ۲۰۲۱ و در ماه ژانویه در رتبه هفدهم بزرگترین دارندگان اوراق قرضه ایالات متحده قرار داشت، در پی کاهش در ماه فوریه به رتبه هجدهم سقوط کرد.
در فوریه ۲۰۲۲ عربستان سعودی بالغ بر ۱۰۱.۲۷ میلیارد دلار اوراق قرضه بلندمدت و ۱۵.۴۶ میلیارد دلار اوراق قرضه کوتاه مدت ایالات متحده را در اختیار داشته است.
ژاپن با ۱۳۰۶.۳ میلیارد دلار بیشترین اوراق قرضه خزانه داری آمریکا را در فوریه در مالکیت خود داشته و پس از آن چین با ارزش ۱۰۵۴.۸ میلیارد دلار قرار گرفت. در طول این دو سال، ژاپن اوراق قرضه خود را ۳۸ میلیارد دلار (حدود ۳ درصد) افزایش داده و در مورد چین که دومین کشور این لیست است، شاهد کاهش ۳۷.۵ میلیارد دلاری (۳.۴۳ درصد) بودیم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала