رئیسی: خودکفایی در کالاهای اساسی هدف راهبردی است

© Photo / IRNAرئیسی: خودکفایی در کالاهای اساسی هدف راهبردی است
رئیسی: خودکفایی در کالاهای اساسی هدف راهبردی است - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.05.2022
Telegram
رئیس جمهور ایران، تأکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی با همکاری دیگر نهادها و از جمله مراکز علمی و دانش بنیان برنامه ریزی کند تا کشور در کوتاهترین زمان ممکن در تولید کالاهای اساسی به خودکفایی برسد و دیگر نیازمند دیگر کشورها نباشیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران، صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با اشاره به افزایش آلایندگی‌ها و گرد و غبار در استان‌ های مختلف کشور بویژه استان خوزستان، اظهار داشت: حل ریشه ای این موضوع نیازمند همکاری با کشورهای منطقه و همسایه است.
بر همین اساس رئیس جمهور به سازمان محیط زیست مأموریت داد با همکاری وزارت امور خارجه و دیگر دستگاه‌ های ذیربط، از طریق رایزنی با کشورهای همسایه مشکل آلایندگی هوا را حل کنند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم تأمین امنیت غذایی کشور، خودکفایی در کالاهای اساسی را راهبردی دانست و اظهار داشت: در کنار کارهای روزمره نباید از اقدامات اساسی و زیربنایی غفلت شود.
رئیسی افزود: تولید یک مسأله اساسی و زیربنایی است و با تقویت تولید داخلی باید ظرف چند سال آینده و در کوتاهترین زمان ممکن به خودکفایی برسیم تا نیازمند دیگر کشورها نباشیم.
رئیسی در ادامه با تأکید بر لزوم اتقان و همه ‌جانبه‌ گرایی در تصمیمات گفت: تمام ارکان دولت در تصمیم‌ سازی‌ ها و تصمیم‌ گیری‌ ها همه جوانب را بسنجند تا تصمیمات دقیق و قابل اجرا اتخاذ شود.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش به لزوم تبیین دقیق و جامع برنامه دولت در خصوص توزیع عادلانه یارانه‌ ها برای آحاد مردم در مقابل طرح برخی شبهات اشاره کرد و گفت: تیم اقتصادی و تیم اطلاع‌ رسانی دولت و دستگاه‌ های مرتبط، با تبیین موضوع گره‌ های ذهنی مردم را باز کرده و به افکار عمومی و بازار آرامش ببخشند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала