رزمایش‌ مشترک ایران و تاجیکستان

CC BY 4.0 / IRNA / سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران
سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.05.2022
Telegram
کارشناس: راه‌های توسعه و گسترش همکاری‌های دوجانبه و مبارزه با تروریسم در منطقه آسیای مرکزی؛ همکاری های منطقه‌ایی با محوریت کشور افغانستان بررسی شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "سپاه نیوز"، سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بعد از استقبال رسمی توسط سپهبد شیرعلی میرزا وزیر دفاع تاجیکستان و همچنین شرکت در مراسم باشکوه نظامی و سان از یگان‌های نمونه و تشریفات نیروهای مسلح کشور تاجیکستان در یک نشست تخصصی ضمن بررسی راه‌های توسعه و گسترش همکاری‌های دوجانبه و مبارزه با تروریسم در منطقه آسیای مرکزی؛ همکاری های منطقه‌ایی با محوریت کشور افغانستان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
مبارزه با تروریسم و برقراری امنیت در مرزها و همچنین تاکید بر رزمایش‌های مشترک و توسعه تجهیزات نظامی فی‌مابین دو کشور از مهمترین محورهای مهم گفت‌وگو بین رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با وزیر دفاع تاجیکستان بود.
سراج الدین مهرالدین وزیر خارجه جمهوری تاجیکستان - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.02.2022
وزیر خارجه تاجیکستان: بهبود روابط تهران-دوشنبه کاملاً احساس می‌شود
سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح دو کشور باید علاوه بر برقراری امنیت در مرزها با یکدیگر تعامل و تبادل نظر داشته باشند، افزود: "توسعه و تحکیم همکاری‌های منطقه‌ای و دوجانبه و همچنین تبادل آموزش و توسعه همکاری نظامی پیرامون مبارزه با تروریسم ، باید در اولویت نیروهای مسلح دو کشور قرار گیرد".
سپهبد شیرعلی میرزا وزیر دفاع تاجیکستان نیز در این دیدار از طرح های نیروهای مسلح ایران برای مقابله با تروریسم و جرایم سازمان یافته و مواد مخدر با کمک و همکاری دو کشور استقبال کرد و گفت:"برگزاری رزمایش های مشترک و توسعه تجهیزات نظامی از اولویت های نیروهای مسلح کشور تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران می باشد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала