پروژه های ریلی در ایران چگونه پیشرفت می‌کنند؟

© Photo / Bundespolizeiخط راه آهن
خط راه آهن  - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.05.2022
Telegram
کارشناس: دولت سیزدهم عزم جدی برای به سرانجام رساندن پروژه‌های ریلی اولویت‌دار در کشور دارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "تسنیم"، خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با تشریح جزئیات ۵ طرح ریلی اولویت‌دار در کشور، اعلام کرد که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها میانگین ساخت خط‌آهن در کشور ۲.۵ برابر می‌شود.
وی در ادامه اظهار کرد:‌ "دولت سیزدهم عزم جدی برای به سرانجام رساندن پروژه‌های ریلی اولویت‌دار در کشور دارد؛ در این راستا در سفرهای استانی، پروژه‌های اولویت‌دار معرفی می‌شوند و در معاونت اجرایی ریاست‌جمهوری با حضور وزارتخانه‌های مختلف چکش کاری شده و در نهایت یک سری طرح‌های اولویت‌دار بر اساس منابع اعتباری دستگاه‌های اجرایی برای تکمیل و تحویل زمانبندی می‌شوند.
تعداد زیادی از پروژه‌ها در سفرهای ریئس‌جمهوری وهیئت دولت به استان‌ها (سال 1400) اولویت‌بندی شدند که خوشبختانه برای اولین‌بار تمام تعهدات دولت برای پروژه‌ها تا انتهای سال گذشته پرداخت شد. پروژه‌های اولویت‌دار فعال شده‌ است. در سایر پروژه‌ها نیز این کار در حال انجام است تا یک اولویت‌بندی و هدفمندی برای طرح‌ها به‌وجود آید.
احتمال استفاده از سرمایه گذاری و تکنولوژی ریلی روسیه در محور رشت-آستارا در کریدور شمال  - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.04.2022
احتمال استفاده از سرمایه گذاری و تکنولوژی ریلی روسیه در محور رشت-آستارا در کریدور شمال
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور بیان کرد:‌در بخش زیرساخت پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای 75 درصد ریلی، آزادراهی و بزرگراهی به‌صورت هدفمند به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد داده‌ایم تا در یک زمانبندی مشخص به‌بهره‌برداری برسد.
در بخش ریلی خط‌آهن بستان‌آباد-تبریز جزو پروژه‌های اولویت‌دار است؛ این پروژه خیلی مهم است و تاثیر زیادی در حمل‌ونقل ریلی آذرباجان شرقی خواهد داشت. این خط‌آهن میان‌بر است و پیش بینی می‌کنیم زمان سفر به تهران را 4 تا 5 ساعت کاهش دهد.
خط ‌آهن رشت-کاسپین پروژه بعدی اولویت‌دار شرکت ساخت و توسعه است که آخرین قطعه از کریدور اتصالی شمال-جنوب ایران است. این کریدور از بندرعباس به دریای خزر امتداد دارد. خط‌آهن قزوین-رشت حدود 2 سال قبل به بهره‌برداری رسید و عملا توانستیم برای دومین‌بار در طول تاریخ با استفاده از ریل از البرز عبور کنیم که کار بسیار بزرگی انجام شد.
پیش از این رکورد سالانه احداث خط‌آهن 200 کیلومتر بوده است. با بهره‌برداری از 5 پروژه ریلی اولویت‌دار میانگین ساخت سالانه خط‌آهن در کشور 2.5 برابر می‌شود".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала