مقام انتظامی ایران از تغییر نام "ناجا" خبر داد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / مقام انتظامی ایران از تغییر نام "ناجا" خبر داد
مقام انتظامی ایران از تغییر نام ناجا خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.05.2022
Telegram
حاجیان: یک سال آینده،‌ تابلوهای ناجا در معابر نیز به فراجا تغییر پیدا می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سردار مهدی حاجیان، سخنگوی فرماندهی انتظامی ایران صبح امروز با اشاره به تغییر عنوان "ناجا" به "فراجا"، اظهار کرد: ساختار انتظامی فرماندهی کل کشور از نیرو به فرماندهی کل مانند فرماندهی کل سپاه پاسداران یا فرماندهی کل ارتش تغییر پیدا کرد.
سخنگوی فرماندهی انتظامی ایران افزود: این ارتقاء در پلیس‌های تخصصی نیز انجام شد؛ سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی کل کشور شکل گرفت که وظیفه امنیت داخلی را عهده‌دار است. همچنین تغییراتی در معاونت اجتماعی صورت گرفت و این معاونت به معاونت فرهنگی و اجتماعی تغییر پیدا کرد. همچنین برخی از پلیس‌های تخصصی ارتقاء جایگاه پیدا کردند.
وی به آثار این ارتقاء ساختار اشاره کرد و گفت: اثر این ارتقاء ساختار به ارائه خدمات بیشتر به مردم بر می‌گردد. در این ساختار، توسعه دسترسی به فناوری‌ها و تجهیزات نوین، هوشمندسازی و توسعه کلانتری‌ها روی خواهد داد و امروز نیروی انتظامی تبدیل به فرماندهی انتظامی کل کشور شده و عنوان اختصاری آن "فراجا" نامیده می‌شود.
ناجا یعنی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه پلیس از نیرو بودن تبدیل به فرماندهی کل شده است کلمه "فراجا" یعنی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران جایگزین کلمه "ناجا" شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала