انگلیس: ناتوی جهانی باید تشکیل شود

© AP Photo / Virginia Mayoانگلیس: ناتوی جهانی باید تشکیل شود
انگلیس: ناتوی جهانی باید تشکیل شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.05.2022
Telegram
وزیر خارجه انگلیس خواستار ایجاد پیمان ناتوی جهانی شد تا اجازه پیگیری رخدادها در مناطق اقیانوس آرام و هند مهیا شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه گاردین، لیز تراس، وزیر خارجه انگلیس در نشست غیر رسمی وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو در برلین بیان داشت که امنیت در اروپا در صورت عضویت فنلاند و سوئد در این ائتلاف نظامی تقویت خواهد شد. سیاست درهای باز ناتو ضروری است و اگر این دو کشور تصمیم به پیوستن به این ائتلاف بگیرند، مشخص است که امنیت اروپا و ائتلاف تقویت می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: در نشست غیر رسمی وزرای خارجی کشورهای عضو ناتو توافق شد که آنها باید به حمایت از اوکراین بپردازند تا این کشور بتواند روسیه را از خاک خود بیرون کند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه باید با شکستی پایدار در اوکراین مواجه شود، روسیه باید مهار شود و چنین تجاوزی هرگز نباید تکرار شود.
این دیپلمات ارشد انگلیسی افزود: امنیت اوکراین باید از آنجا ناشی شود که بتواند از خود دفاع کند. متحدان باید از اوکراین برای دستیابی به تجهیزات استاندارد ناتو حمایت کنند و هرچه سریعتر توپخانه، آموزش و تخصص مورد نیاز را برای اوکراین فراهم کنند.
تراس گفت: مهم است که بر پیمان ناتوی جهانی تمرکز کنیم چراکه هنگام حفاظت از امنیت یورو- آتلانتیک به توجه همزمان به امنیت در منطقه اقیانوس‌های آرام و هند نیاز داریم.
وی در ادامه گفت: با اوکراینی‌ها و لهستانی‌ها و دیگر طرف‌ها برای تضمین این امر تلاش می‌کنیم تا اوکراین سلاحی در اختیار داشته باشد که با استانداردهای ناتو همخوانی دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала