آغاز فاز جدید همکاری گروه خودروسازی سایپا ایران با روسیه

© Photo / IRNAآغاز فاز جدید همکاری گروه خودروسازی سایپا ایران با روسیه
آغاز فاز جدید همکاری گروه خودروسازی سایپا ایران با روسیه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.04.2022
Telegram
سایپا در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم مبنی بر توسعه روابط اقتصادی، صنعتی و تجاری با همسایگان، همکاری‌های خود را با روسیه با راه اندازی خط مونتاژ خودروهای اقتصادی وارد فاز جدیدی کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، این گروه خودروسازی به‌منظور توسعه فعالیت‌های برون مرزی که در هشت فرمان ابلاغ شده توسط رئیس جمهوری ایران در بخش صادرات مورد تاکید ویژه قرار گرفته است، مذاکرات خود را با روسیه آغاز کرد.
از همین رو در بازدید مدیران ارشد منطقه ویژه اقتصادی "ایلابوگا"ی جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه از مجموعه سایپا، درباره همکاری‌های مشترک صحبت و نتایح خوبی حاصل شد.
پس از این بازدید، در خصوص تولید مشترک با طرف‌های روسی در منطقه آزاد SEZ آلابوگا، تبادل دانش فنی و امکان استفاده از ظرفیت‌های علمی و آموزشی هر دو طرف و انتقال دانش در حوزه های فناوری اطلاعات، نرم‌افزار، مالی و مهندسی، تفاهم و توافق هایی انجام شد.
روسیه و ایران تفاهم نامه های همکاری امضا کردند - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.04.2022
روسیه و ایران تفاهم نامه های همکاری امضا کردند
همچنین بر اساس تکلیف دولت ایران مبنی بر توسعه روابط با کشورهای همسایه، سایپا درحال مطالعه به‌منظور راه‌اندازی خط مونتاژ خودروهای اقتصادی خود در بازار روسیه است.
در این میان یکی از برنامه های که گروه خودروسازی سایپا در سال جاری با جدیت دنبال می کند و این امر به مدیران ارشد منطقه ویژه اقتصادی ایلابوگای جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه یادآور شد، افزایش صادرات قطعه به روسیه است. در سال‌های اخیر قطعات خودرویی مختلفی از جمله رادیاتور، قطعات سیستم تعلیق و قطعات ریخته گری به بازار روسیه صادر شده است.
با توجه به بازار بزرگ روسیه و داشتن مرز آبی مشترک و همچنین رسیدن به بازار اوراسیا، گروه خودروسازی سایپا برنامه ریزی کرده است که سهم بیشتری از این بازار روسیه داشته باشد. بر این اساس تولید و صادرات خودرو و قطعات آن، از جمله موضوعاتی است که با جدیت پیگیری خواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала