هوش مصنوعی تشخیص اختلال اوتیسم را آموخته است

© Depositphotos / Belchonockهوش مصنوعی تشخیص اختلال اوتیسم را آموخته است
هوش مصنوعی تشخیص اختلال  اوتیسم را آموخته است - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.04.2022
Telegram
دانشمندان دانشگاه استنفورد یک الگوریتم هوش مصنوعی را توسعه داده اند که تشخیص اختلال اوتیسم را یاد گرفته است. نتایج کار آنها در مجله Biological Psychiatry منتشر شد.
به گزارش اسپوتنیک، الگوریتم برنامه تدوین شده قادر به تجزیه و تحلیل داده های تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) است که فعالیت عصبی کل مغز را ثبت می کند. سپس هوش مصنوعی این تکانه‌ها را که تقریباً به اندازه اثر انگشت انسان منحصربه‌فرد و فردی هستند، بررسی می‌کند. با این حال، آنها درهر حال تفاوت های گروهی دارند، که امکان طبقه بندی و مرتب سازی آنها را می دهد. در نتیجه، از بین 1100 بیمار شرکت کننده در این مطالعه، هوش مصنوعی با دقت 82 درصد توانست گروهی از افراد را که پزشکان اوتیسم را در آنها تایید کرده بودند، انتخاب کند.
دانشمندان: تماشای طولانی مدت تلویزیون با اوتیسم در دوران کودکی مرتبط است - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.02.2022
دانشمندان: تماشای طولانی مدت تلویزیون با اوتیسم در دوران کودکی مرتبط است
به گفته دانشمندان، با بهبود بیشتر، این الگوریتم می‌تواند تشخیص‌های زودتر و دقیق‌تری بدهد، درمان بسیار هدفمند را توصیه کند و درک منشأ اوتیسم در مغز را گسترش دهد.
کارشناسان بریتانیایی قبلاً یک "لوزالمعده" مصنوعی بر اساس الگوریتم‌های هوش مصنوعی ساخته بودند. این دستگاه در بدن متصل می‌شود و قادر است به طور مداوم سطح گلوکز خون را کنترل کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала