نخست وزیر مجارستان: اگر روسیه بخواهد قیمت گاز را به روبل پرداخت کنیم، به روبل پرداخت خواهیم کرد

© AFP 2022 / Thierry Charlierویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان
ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.04.2022
Telegram
ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان اعلام کرد این کشور آماده است قیمت گاز روسیه را به روبل بپردازد.
به گزارش اسپوتنیک، نخست وزیر در یک کنفرانس مطبوعاتی که توسط پورتال hirado.hu پخش شد به خبرنگاران گفت: "ما مشکلی برای پرداخت به روبل نداریم. اگر روس ها بخواهند به روبل پرداخت کنیم، به روبل پرداخت خواهیم کرد."
پیش از این، پیتر سییارتو، وزیر امور خارجه و روابط اقتصادی خارجی مجارستان گفته بود بوداپست در حال مذاکره با شرکت روسی گازپروم درباره جزئیات فنی درباره پرداخت آتی بهای گاز روسیه است.
گاز اروپا - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.04.2022
پیش بینی ورشکستگی صنعت در آلمان به دلیل تحریم گاز روسیه
23 مارس، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه از پذیرش پرداخت قیمت گاز طبیعی به ارزهای بد نام شده ، از جمله دلار و یورو، خودداری می کند و بهای گاز را فقط به روبل دریافت خواهد کرد.سپس رئیس جمهور فرمان مربوطه را امضا کرد و اعلام کرد که روسیه در صورت عدم پرداخت به روبل از اول آوریل، عدم اجرای تعهدات قرارداد گاز با کشورهای غیردوست را بررسی خواهد کرد.
بانک روسی "گازپروم بانک" برای پرداخت هزینه خرید گاز، حساب های ارزی و روبلی ویژه ای را برای خریداران خارجی باز خواهد کرد. خریدار می تواند وجوه را به اولین حساب به ارز مشخص شده در قرارداد برای تامین "سوخت آبی" منتقل کند، بانک آن را در بورس مسکو می فروشد و پس از آن تسویه حساب با تامین کننده گاز انجام می شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала