سخنگوی پنتاگون: تجهیزات نظامی بیشتری به اروپا ارسال می کنیم

© AP Photo / Susan Walshجان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا
جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.03.2022
Telegram
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: هواپیماهای بیشتری و بیش از ۲۰۰ نظامی به سمت شرق اروپا در راه است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اسکای نیوز، جان کربی سخنگوی پنتاگون، در کنفرانس خبری خود گفت: این هواپیماها شامل ۱۰ جنگنده اف-۱۸ به کشورهایی از جمله لیتوانی می‌ شود.
او همچنین افزود: نیروهای آمریکایی در لهستان با نیروهای اوکراینی "ارتباط برقرار می‌کنند" و به آنها سلاح می‌دهند اما این به معنای آموزش در معنای کلاسیک آن نیست.
پیشتر معاون وزارت دفاع روسیه گفت که "عملیات رزمی" در اطراف کی‌یف و شهر چرنیهوف را "به طور چشمگیری کاهش خواهد داد". اما جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفت من تا نبینم که در عمل چه می‌کنند هیچ روی آن حساب نخواهم کرد. از طرف دیگر ستاد مشترک ارتش اوکراین می‌گوید که ادعای روسیه دایر بر عقب‌ نشینی نیروهایش "احتمالا یک حقه" است.
این ستاد در آخرین گزارش خود از تحولات جنگ در فیسبوک گفت که یگان‌ های نظامی روسیه همچنان در حال دور شدن از کی‌یف و چرنیهوف هستند. روسیه گفته است که اکنون بر عملیات در منطقه شرقی دونباس تمرکز خواهد کرد.
با این حال ستاد مشترک ارتش اوکراین بر این باور است که این عقب‌ نشینی احتمالا برای چرخش یگان‌ های منفرد با هدف گمراه کردن ارتش اوکراین و ایجاد یک "سوء تفاهم" درباره معنی استقرار این نیروهاست.
این نظر منعکس‌ کننده سخنان جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکاست که گفت کی‌یف علی‌ رغم جابجایی نیروهای روسیه به طرف نقاط دورتر از شهر، همچنان در معرض خطر است.
همچنین رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه گفت که او از نیروهایی که به "آموزش" نیروهای اوکراینی در لهستان کمک می‌کنند، بازدید کرده است. با این حال کربی گفت که همکاری آنها "به آن معنی متعارفی که خیلی‌ ها در ذهن دارند آموزشی نیست." او جزئیات بیشتری ارائه نکرد.
همچنین کشورهای اعطاکننده کمک نظامی به اوکراین پنجشنبه در انگلیس گردهم می‌آیند تا ارسال تجهیزات نظامی بیشتر و موثرتر به این کشور را بررسی کنند. این نشست به دعوت بن والاس، وزیر دفاع انگلیس برگزار می‌شود.
والاس که به نروژ سفر کرده است، گفت در این کنفرانس نحوه جمع‌ آوری کمک‌ های نظامی بیشتر از سراسر جهان ''با هدف ممانعت از موفقیت روسیه در تهاجم و اشغال غیرقانونی یک کشور مستقل'' بررسی خواهد شد. انگلیس پیش از این اعلام کرد که قصد دارد سامانه‌ های ضدتانک و ضدهوایی متحرک بیشتری در اختیار اوکراین بگذارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала